Tajski minister handlu obniży w październiku ceny niektórych głównych produktów

Krajowy —

Tajski minister handlu obiecał w październiku 2023 r. obniżyć ceny kilku produktów codziennego użytku, aby obniżyć koszty życia.

Minister Phumtham Wechayachai powiedział, że obniżki cen rozpoczną się 2 października i będą obowiązywać w całym kraju.

Powiedział, że zwrócił się już o współpracę w realizacji tego środka do Tajskiej Izby Handlowej, Federacji Tajskiego Przemysłu, Tajskiego Stowarzyszenia Bankowców, Tajskiego Stowarzyszenia Armatorów i Tajskiego Stowarzyszenia Sprzedawców Detalicznych.

Celem jest dalsze obniżenie kosztów życia społeczeństwa po wcześniejszym obniżeniu przez rząd rachunków za energię elektryczną i cen oleju napędowego.

Posunięcie to będzie realizowane różnymi metodami, takimi jak organizacja ogólnokrajowych targów produktów przecenionych, uruchomienie mobilnych punktów sprzedaży Błękitnej Flagi, otwarcie tanich punktów sprzedaży detalicznej oraz obniżenie cen artykułów sprzedawanych w domach towarowych, nowoczesnych punktach sprzedaży detalicznej, na rynkach lokalnych i sklepów ogólnospożywczych, powiedział Phumtham.

Ostateczne informacje na temat produktów objętych obniżką zostaną opublikowane 2 października, ale wstępne raporty sugerują, że na liście znajdzie się około 20 produktów codziennego użytku.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/