Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: ponowna wizyta premiera i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okresy od poniedziałku 25 września 2023 r. do niedzieli 1 października 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Tajlandczyk został aresztowany w Phuket po tym, jak ukradł marihuanę, artykuły spożywcze z konopi indyjskich i gotówkę o łącznej wartości 227,000 XNUMX bahtów.

Konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane w Tajlandii w 2022 r.

2. Phuket wita turystów z Kazachstanu w ramach programu zwolnienia z obowiązku wizowego do Tajlandii.

Phuket wita turystów z Chin w ramach programu zwolnienia z obowiązku wizowego do Tajlandii.

Polityka tajskiego rządu dotycząca bezpłatnych wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu została zatwierdzona w Royal Gazette i opublikowana we wtorek, 19 września.

3. Mężczyzna został aresztowany w sklepie z konopiami indyjskimi w Patong. Znaleziono go sprzedającego magiczne grzyby, które w Tajlandii znajdują się na liście nielegalnych narkotyków kategorii 5.

Skonfiskowano mu różne rodzaje magicznych grzybów, które zostały wymienione jako AA, GT, PED, MMR.

4. Premier Tajlandii Srettha Thavisin przybył do Phuket w piątek (29 września).th) w celu monitorowania rozwoju portów lotniczych w prowincjach Andamanów i dużych projektów transportowych w Phuket.

Premier Srettha zauważył: „Phuket to modelowa prowincja, która dzięki swoim wyjątkowym ofertom może pobudzić gospodarkę. Phuket łączy prowincje klastrowe (Phang Nga i Krabi).

5. Tajski minister transportu obiecał, że tramwaje pojawią się w mieście Phuket. Realizacja inwestycji nastąpi jednak po zakończeniu trwającego projektu rozbudowy drogi, co zajmie około 2 lat.

W mieście Phuket występują duże korki i trwają prace związane z rozbudową dróg, szczególnie na autostradzie 402. Z tego powodu projekt budowy lekkiej kolei, czyli tramwaju, jest obecnie wstrzymany przez kolejne 2 lata, aby najpierw zakończyć budowę rozbudowy drogi.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.