Premier Tajlandii zaniepokojony powodzią w Sukhothai

Sukhothai –

Premier Srettha Thavisin jest najbardziej zaniepokojona powodzią w Sukhothai, położonym w północnej części Tajlandii.

Nasza poprzednia historia:

Tajski Minister Rolnictwa i Spółdzielczości odwiedził zalane obszary w prowincjach Lampang, Phrae i Sukhothai, aby pomóc mieszkańcom w postaci pakietów pomocy w przypadku klęsk żywiołowych.

Teraz aktualizacja:

Premier Srettha monitorował sytuację powodziową w niedzielę wieczorem (1 października).st) w Królewskim Departamencie Irygacji w Sam Sen w Bangkoku wraz z innymi właściwymi urzędnikami.

Premier Srettha powiedział tajskim mediom: „Powodzie w Phrae, Lampang i Ubon Ratchathani zmniejszyły się, ale wiele domów zostało uszkodzonych. Lokalni mieszkańcy cierpią z powodu powodzi już trzeci dzień z rzędu. Martwimy się o nich. Należy ich zachęcać do walki w tej trudnej sytuacji.

„Sukhothai jest prowincją najbardziej niepokojącą pod względem powodzi. Do tego obszaru wody powodziowe spływają z Phrae do niektórych obszarów rolniczych i niektórych do miast”.

„Musimy przygotować się na dalsze powodzie, aby nie pogorszyć sytuacji. Musimy rozwiązywać właściwe problemy i być na bieżąco. Jeśli ktoś ma problemy, prosimy o bezpośredni kontakt z nami pod lokalnym numerem alarmowym.” Premier kontynuował.

„Martwimy się także o rolnictwo i przemysł. Do Tajlandii przybywa coraz więcej inwestorów. Jeśli nie będziemy mieli wystarczających źródeł wody, szkody będą znacznie większe. Proszę również skupić się na tej kwestii.” Premier zakończył.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.