W tym tygodniu Tajlandię czeka ulewny deszcz

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Agencje rządowe wydały ostrzeżenia dotyczące przewidywanych intensywnych opadów deszczu i rosnącego poziomu wody w pierwszym tygodniu października. Departament Meteorologii szczególnie wyróżnił regiony na północy, północnym wschodzie i południu jako obszary, w których wystąpią ulewne deszcze.

Od wtorku do soboty w północno-wschodniej części kraju, w dolnej części Równiny Centralnej, na wschodzie i na południu spodziewane są ulewne opady deszczu. W rezultacie Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich przestrzegł mieszkańców mieszkających w pobliżu dróg wodnych w 11 prowincjach dorzecza Chao Phraya, aby zachowali czujność, ponieważ poziom wody może zacząć rosnąć już w poniedziałek.

Ostrzeżenie dotyczy mieszkańców Ang Thong, Ayutthaya, Bangkoku, Chai Nat, Lop Buri, Nonthaburi, Pathum Thani, Samut Prakan, Sing Buri, Suphan Buri i Uthai Thani. W niektórych nisko położonych obszarach Ang Thong i Ayutthaya poziom wody może podnieść się o 1.00–1.50 metra.

Departament przypisał te warunki napływowi wody płynącej z północy, przy czym przez cały tydzień spodziewane są obfite opady deszczu na północnym wschodzie, na Równinie Centralnej i na południu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.