Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: cyberpolicja przeszukuje dom najlepszych policjantów i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, poniedziałku 25 września 2023 r., do niedzieli 1 października 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajska cyberpolicja i oddział komandosów przeszukały dom zastępcy szefa policji krajowej Pol. Gen. Surachate Hakparn, często nazywany w tajskich mediach „Wielkim Żartem”, w poniedziałek rano 25 września, po odkryciu rzekomego powiązania między nim a siatką hazardową online.

W dniu 25 września 2023 r. Pol. Generał broni Voravat Watnakhonbancha, komisarz Biura Dochodzeniowego ds. Cyberprzestępczości (CCIB), dokonał rewelacji po przeszukaniu mieszkania zastępcy szefa policji krajowej Pol. Gen. Surachate Hakparn.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin powołał niezależną komisję śledczą w sprawie Pol. Gen. Surachate, znany również jako „Wielki Żart”, przeszukanie domu Hakparna przez inną policję.

Zastępca szefa policji krajowej Pol Gen Surachate „Wielki żart” Hakparn złożył we wtorek 26 września skargę do Sądu Karnego, domagając się sprawiedliwości w związku z policyjną rewizją jego domów.

Jak dotąd nie znaleziono żadnych dowodów wskazujących, że Hakparn jest powiązany z nielegalną działalnością. Hakparn nalega obecnie na dalsze dochodzenie w celu ustalenia, dlaczego nalot miał miejsce i czy był on motywowany politycznie przeciwko niemu lub miał na celu zniszczenie jego reputacji.

2. Premier Tajlandii Srettha Thavisin z radością przyjęła inauguracyjny chiński lot w ramach inicjatywy zniesienia wiz w poniedziałek 25 września.

Pan Sittiwat Chewaratanaporn, prezes Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży (ATTA), stwierdził, że chociaż istnieje wstępne zwolnienie z obowiązku wizowego, liczba rezerwacji wycieczek do Tajlandii nie wzrosła bardziej ze względu na wycieczki, które były rezerwowane wcześniej przed wydaniem wizy zwolnienie.

W dniu 30 września 2023 r. pan Thanakorn Wangboonkongchana, zastępca przywódcy Partii Zjednoczonego Narodu Tajskiego, stwierdził, że liczba turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię w okresie od 1 stycznia do 24 września 2023 r. jest znaczna.

W szczególności tajskie media podają, że liczba turystów odwiedzających Chiny wzrosła z około 5,000 18,000 do około XNUMX XNUMX na dzień dzisiejszy.

3. 25 września 2023 roku Panipak Wongpattanakit, gwiazda tajskiego taekwondo, dramatycznie wygrał rundę finałową z chińskim przeciwnikiem Guo Qing, zdobywając wyniki 2-1: 7-6, 1-2, 12-9 na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou w Chinach .

Tajlandia zapewniła sobie drugi złoty medal w taekwondo dzięki zaciekłemu zwycięstwu Banlunga Tubtimdanga, wschodzącej gwiazdy taekwondo znanej jako „Yu” na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou.

Gratulujemy wszystkim medalistom Igrzysk Azjatyckich!

4. Generał policji Torsak Sukvimol został oficjalnie mianowany 14. komisarzem generalnym Królewskiej Policji Tajlandii.

Generał policji Torsak był jednym z czterech kandydatów, wśród których znalazł się zastępca komisarza generalnego policji Surachate Hakparn. Generał Surachate nie przyłączył się jednak do spotkania i wziął urlop osobisty.

5. Ulewne deszcze spowodowały wykolejenie pociągu ekspresowego w wyniku gwałtownej powodzi w drodze do stacji Kaeng Luang-Ban Pin w prowincji Phrae. Kilku pasażerów odniosło lekkie obrażenia, a wiele pociągów zostało zawieszonych.

W wyniku zdarzenia niektóre pociągi na obszarze Phrae zostały tymczasowo zawieszone.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.