Rząd Tajlandii rozprawia się z wpływowymi postaciami i wzmacnia bezpieczeństwo publiczne

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Administracja ujawniła kluczowe inicjatywy zaproponowane przez Premiera i Ministra Finansów Sretthę Thavisin.

Zastępca rzecznika rządu Karom Phonphonklang stwierdził, że rząd kładzie nacisk na zgodne z prawem i sprawiedliwe działania przeciwko wpływowym osobistościom, chroniąc wolności obywatelskie i chroniąc społeczeństwo przed takimi postaciami, które wykorzystują swoją władzę w sposób niezgodny z prawem.

Działania te mają na celu utrzymanie stabilności społecznej, gospodarczej i politycznej. Premier przedstawił trzy kluczowe dyrektywy na rok budżetowy 2024, do których należą:

1. Właściwe zarządzanie wpływowymi postaciami

2. Nagradzanie sygnalistów

3. Ochrona świadków

Karom stwierdził dalej, że wicepremier i minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul poinstruował urzędników, aby utrzymywali porządek społeczny poprzez zwalczanie wpływowych grup nadużywających swojej władzy.

Nacisk położono także na usprawnienie działań administracyjnych i nadanie priorytetu bezpieczeństwu publicznemu. Wzywa administratorów prowincji do szybkiego podjęcia działań przeciwko liderom społeczności, którzy zastraszają lub krzywdzą obywateli oraz łamią prawo.

Z najnowszych danych wynika, że ​​na liście wpływowych osobistości MSW znajduje się około 600–700 osób. Na 3 października zaplanowano spotkanie, podczas którego omówione zostaną dalsze działania.

Rząd identyfikuje 16 rodzajów działań, które kwalifikują jednostkę jako postać wpływową. Obejmują one zarówno nielegalne pożyczanie pieniędzy, jak i udział w działaniach związanych z narkotykami.

Karom nalega, aby społeczeństwo zgłaszało wszelkie tego typu działania władzom za pośrednictwem różnych numerów interwencyjnych, w tym numerów 1195 i 1599, a także lokalnych ośrodków „Damrontham” w całym kraju.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.