Nowe lotnisko w Phang Nga promujące turystykę wzdłuż wybrzeża Andamanów

KOMUNIKAT PRASOWY:

PHANG NGA (NNT) – W ramach pilnej polityki rządu mającej na celu promowanie turystyki wzdłuż wybrzeża Andamanów i zwiększanie dochodów z działalności turystycznej premier Srettha Thavisin i jego świta udali się do Phuket i Phang Nga, aby monitorować projekty rozwoju infrastruktury transportowej. Wybrzeże Andamanów obejmuje prowincje Phang Nga, Phuket, Krabi i Ranong.

Wzdłuż wybrzeża Andamanów trwają trzy projekty rozwoju i budowy portów lotniczych: druga faza projektu rozwoju międzynarodowego lotniska w Phuket, rozwój międzynarodowego lotniska w Krabi oraz budowa lotniska Phang Nga (znanego również jako międzynarodowe lotnisko w Andamanie). w podokręgu Khok Kloi w dystrykcie Takua Thung w prowincji Phang Nga.

Według Airports of Thai PLC (AOT) celem budowy międzynarodowego portu lotniczego Andaman w prowincji Phang Nga było pobudzenie turystyki i przekształcenie prowincji wzdłuż wybrzeża Andamanów w węzły transportu lotniczego. Przewiduje się, że proces budowy potrwa siedem lat, z czego trzy lata zostaną przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe, a cztery na budowę. Do otwarcia lotniska w 2031 r. region Andamanów powinno odwiedzać rocznie co najmniej 15 milionów turystów więcej.

Premier podkreślił konieczność ciągłego rozwoju Phuket jako jednego z najważniejszych kierunków turystycznych na świecie. Wezwał odpowiedzialne organizacje, aby zadbały o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i gości oraz zagwarantowały je.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.