Tajski Departament Meteorologii ostrzega przed ulewnymi deszczami i gwałtownymi powodziami

Tajlandia -

Tajski Departament Meteorologii (TMD) ostrzegł przed ulewnymi deszczami w 40 prowincjach, zwłaszcza w środkowej Tajlandii, w tym w Bangkoku.

Centralny monsun występuje obecnie na dolnej północy, w środkowej Tajlandii i na północnym wschodzie kraju, podczas gdy niskie ciśnienie pokrywa środkową część Tajlandii.

Tymczasem monsun południowo-zachodni obejmuje Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką. Spowodowało to pojedyncze ulewne deszcze, a w centralnej części tego obszaru możliwe są bardzo obfite deszcze.

Ludzie powinni wystrzegać się gwałtownych powodzi, zwłaszcza wzdłuż podnóża w pobliżu dróg wodnych i obszarów dorzeczy.

Należy zachować większą ostrożność podczas transportu na obszarach burzowych, mijając duże drzewa i billboardy ze względu na silny wiatr. Fale na Morzu Andamańskim sięgają obecnie do dwóch metrów, a w obszarach burzowych osiągają ponad dwa metry wysokości. Łodzie powinny zachować ostrożność i trzymać się z dala od obszarów burzowych.

Tymczasem tajfun „Koinu” na Pacyfiku przepływa przez południowo-wschodnie Chiny w dniach 6–8 października 2023 r. Na szczęście burza nie ma bezpośredniego wpływu na pogodę w Tajlandii.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.