Premier Tajlandii planuje wydłużyć godziny otwarcia pubów i barów w obszarach turystycznych, aby przyciągnąć więcej turystów

ZDJĘCIE: bangkoktoday

Krajowy —

Premier Tajlandii Srettha Thavisin zamierza wydłużyć godziny otwarcia pubów i barów, aby powitać większą liczbę turystów.

Przemawiając na konferencji Tajlandia Economic Outlook 2024 zorganizowanej przez Nation Group w dniu 4 października 2023 r., pan Srettha wygłosił przemówienie na temat Wzmocnienia gospodarki poprzez znaczące zmiany. Jego celem jest zbudowanie zaufania do zagranicznych inwestorów i uczynienie Tajlandii jeszcze atrakcyjniejszym kierunkiem dla międzynarodowych biznesów.

Pan Srettha podkreślił udane inwestycje dokonane przez duże międzynarodowe koncerny, takie jak Microsoft, Tesla i Google. Podkreślił, że Tajlandia powinna aktywnie ukierunkować inwestycje międzynarodowe jako klucz do wzrostu gospodarczego i pracować na rzecz dostosowania swoich celów dotyczących PKB.

Pełniąc funkcję premiera Tajlandii, pan Srettha podkreślał, że chętnie byłby także sprzedawcą, który przyciągnąłby zagranicznych inwestorów do Tajlandii. Tajlandia powinna reprezentować dobre produkty na rynku światowym, kierując się zasadą międzynarodowych standardów. Jest to rzeczywiście kluczowy krok w budowaniu zaufania do inwestorów zagranicznych w Tajlandii.

Jeśli chodzi o zieloną energię, sektor prywatny został już dobrze zrealizowany i rząd Tajlandii jest gotowy odpowiednio ulepszyć protokół dotyczący zielonej energii. Należy jednak wziąć pod uwagę zarówno pojazdy spalinowe, jak i pojazdy EV poruszająca się zielona energia.

W aspektach turystyki krajowej wiele zasad i ograniczeń dotyczących godzin otwarcia i zamknięcia dzielnic rozrywkowych zostałoby ponownie rozważonych i zniesionych zgodnie z lokalnymi środkami i turystami zagranicznymi. Premier stwierdził, że uniwersalny czas zamknięcia dla całego kraju, technicznie rzecz biorąc, od północy do drugiej w nocy w zależności od strefy, nie ma sensu. Stwierdził również, że niedorzeczne jest myślenie, że wszystkie obiekty w całym kraju przestrzegają obecnych konserwatywnych godzin zamknięcia, zwłaszcza w strefach turystycznych.

Premier Srettha zauważył, że zagraniczni turyści często rozpoczynają wieczór dopiero o 10:11 lub XNUMX:XNUMX, a zamykanie obiektów wkrótce później nie jest solidną decyzją biznesową. Podkreślił, że rząd będzie rozpatrywał poszczególne obszary indywidualnie, aby nie zakłócać snu lokalnym mieszkańcom, ale w miejscach zależnych od turystyki, takich jak Pattaya czy Phuket, godziny pracy będą prawdopodobnie wydłużone.

Srettha stwierdził również, że zezwolenie na działanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu prawdopodobnie nie było właściwym rozwiązaniem, ale wydłużenie obecnych godzin i dokładne przyjrzenie się strefom rozrywki było, a także powstrzymałoby potencjalną korupcję urzędników, aby umożliwić otwarcie obiektów w późniejszym terminie.

Pattaya, Phuket i inne strefy turystyczne nalegają na wydłużenie godzin od całkowitego otwarcia granic po kryzysie Covid-19 w 2022 r., ale ciągle odmawiano im przez poprzedni rząd ze względu na obawy związane z możliwym bezpieczeństwem lub jazdą pod wpływem alkoholu.

Obecnie legalne godziny zamknięcia wynoszą od północy do 2 w nocy, w zależności od stref rozrywkowych. Większość właścicieli firm w Pattaya wyraziła poparcie dla godziny zamknięcia o 4:XNUMX rano, co ich zdaniem byłoby lepszym kompromisem i lepszym dla turystów.

Nie podano jednak ram czasowych dla propozycji prawnego przedłużenia godzin zamknięcia. Thavisin nie skomentował również, czy jego rząd zniesie również zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 2:5–XNUMX:XNUMX, do którego anulowania i usunięcia przez ostatni rok nawoływały również grupy turystyczne.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.