Premier Tajlandii proponuje krajowy system powiadamiania o sytuacjach kryzysowych w przypadku masowych strzelanin, katastrof itp.

FOTO: naewna

Krajowy —

Premier Tajlandii odbył dyskusja z odpowiednimi urzędnikami rządowymi w celu przyspieszenia rozwiązania obecnego, poważnego zdarzenia, o którym dominują wiadomości, czyli strzelaniny w centrum handlowym Siam Paragon. Obecnie trwają dyskusje nad krajowym systemem powiadamiania o sytuacjach kryzysowych w aplikacji mobilnej rozwój przy współpracy z dostawcami usług sieci komórkowych.

4 października 30 r. o godz. 4:2023 premier Tajlandii Srettha Thavisin przeprowadził dyskusję z Ministerstwem Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa, Ministrem Spraw Wewnętrznych Anutinem Charnvirakulem oraz właściwymi urzędnikami na temat incydent w centrum handlowym. W Tajlandii nielegalna broń palna jest powszechnie sprzedawana w wersji cyfrowej, niezależnie od tego, czy jest to broń ślepa, czy improwizowana. Pan Srettha podkreślił surowy zakaz zakupu broni palnej bez odpowiednich procedur oraz podwyższone środki bezpieczeństwa w zatłoczonych miejscach.

do tegoMinisterstwo Gospodarki i Społeczeństwa Cyfrowego zamknęłoby bez zezwolenia nielegalne strony internetowe sprzedające broń palną, broń, substancje niebezpieczne i inne niebezpieczne przedmioty.
Ministerstwo Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa ujawniło szczegóły dotyczące proponowanego systemu powiadamiania o sytuacjach kryzysowych, który miałby wysyłać powiadomienia O mnie informowanie o aktualnej sytuacji nadzwyczajnej wszystkich obywateli korzystających z sieci komórkowej. Powiadomienia alarmowe obejmują ataki terrorystyczne, katastrofy, sytuacje nadzwyczajne itp. Krajowa Komisja Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC) oraz odpowiednie agencje zaproponowały również inny możliwy metoda powiadamiania za pośrednictwem wielokrotność sieci: telewizja, platformy mediów społecznościowych itp.

Proponowane systemy powiadamiania o sytuacjach awaryjnych są wciąż na etapie dyskusji, ale Thavisin obiecał szybkie działania, aby uspokoić społeczeństwo w obliczu tragedii, w której doszło do strzelaniny.

Tymczasem do mediów TPN napływają doniesienia o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa w centrach handlowych w całym kraju, obejmujących takie działania, jak sprawdzanie toreb i używanie wykrywaczy metali wobec odwiedzających.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.