Turyści gromadzą się w Maya Bay w Krabi po ponownym otwarciu

Krabi –

Wielu turystów zagranicznych i tajskich odwiedza zatokę Maya w Krabi po jej niedawnym ponownym otwarciu.

Nasze poprzednie historie:

Słynna zatoka Maya Bay w Krabi została tymczasowo zamknięta na dwa miesiące w celu przywrócenia środowiska.

Słynna Zatoka Maya w Krabi została ponownie otwarta pierwszego dnia dla turystów w niedzielę 1 października, po dwóch miesiącach zamknięcia ze względu na odbudowę środowiska.

Teraz aktualizacja:

Szefowa Parku Narodowego Hat Noppharat Thara Mu-Ko Phi Phi, pani Ratchanok Paenoi, powiedziała Phuket Express, że wielu turystów zagranicznych i tajskich odwiedza Maya Bay. Jednak park narodowy ograniczył liczbę odwiedzających do 375 na godzinę podróży w obie strony. Po godzinie 375 gości musi opuścić zatokę, aby umożliwić zwiedzanie innym grupom. Zwiedzanie jest dozwolone codziennie do godziny 4:00.

Pływanie na plaży Maya jest zabronione, ale na głębszych wodach dozwolone jest snorkeling i nurkowanie. Ze względów bezpieczeństwa pracownicy Parku Narodowego patrolują zatokę. Odwiedzających i operatorów łodzi wycieczkowych ostrzega się, aby ściśle przestrzegali zasad.

Prezes Stowarzyszenia Hoteli Krabi, pani Wichupam Pukaoluan Srisanya, powiedziała Phuket Express, że według niej w sezonie do Krabi co najmniej o 80 procent więcej turystów przyjeżdża do Krabi w porównaniu z okresem epidemii Covid-19. Wiele pokoi w hotelach jest zarezerwowanych. Ponadto w tym miesiącu przybędzie więcej bezpośrednich lotów z Dubaju.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.