AKTUALIZACJA: Prawo jazdy minivana zawieszone na rok po wyrzuceniu rosyjskich pasażerów w Phuket

Phuket -

Prawo jazdy nielegalnego taksówkarza na minivana zostanie zawieszone na rok z odliczonymi punktami po tym, jak wysadził rosyjskich pasażerów na odludziu w Phuket, próbując ominąć punkt kontrolny w poszukiwaniu nielegalnych taksówkarzy.

Nasza poprzednia historia:

Kierowca taksówki minivana został ukarany grzywną w wysokości 5,000 bahtów za wyrzucenie dwóch rosyjskich pasażerów na przypadkową drogę, aby ominąć policyjny punkt kontrolny w Phuket.

Teraz aktualizacja:

Szef Biura Transportu Lądowego w Phuket (PLTO), pan Atcha Buajan, powiedział Phuket Express, że kontaktują się z niezidentyfikowanym kierowcą minivana w celu dalszego przesłuchania i dochodzenia. Jego prawo jazdy zostanie zawieszone na rok i przez rok nie będzie mógł prowadzić minivana. Punkty zostaną także odjęte z jego prawa jazdy.

Do tego dochodzi już kara w wysokości 5000 bahtów za incydent, który stał się wirusowy w tajskich mediach społecznościowych.

Organy ścigania w Phuket stwierdziły, że incydent zaszkodził turystyce i legalnym taksówkarzom, ponieważ osieroceni rosyjscy turyści w mediach społecznościowych opisali swoją trudną sytuację, a powstałe w ten sposób filmy wideo stały się wirusowe. Zdaniem PLTO podjęto decyzję o nałożeniu tak surowej kary, ponieważ szkody wyrządzone branży turystycznej.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.