Premier Tajlandii rozważa zaostrzenie kontroli broni i rozszerzenie rynków zagranicznych

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Rząd intensyfikuje wysiłki, aby rozwiązać powszechny problem broni palnej w Tajlandii.

Premier i minister finansów Srettha Thavisin, po konsultacjach z różnymi agencjami i rozmowach z wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych Anutinem Charnvirakulem, zwróciła się o wzmożenie kontroli w tej dziedzinie.

Dodatkowo, aby przyspieszyć ekspansję rynkową z zagranicą, do rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele Ambasadorów Tajlandii i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Rzecznik rządu Chai Watcharong ujawnił wytyczne premiera dotyczące przyspieszonego wdrożenia „systemu powiadamiania o sytuacjach awaryjnych”, szczególnie w przypadku incydentów związanych z bronią palną. Dyrektywa kładzie nacisk na kompleksowe podejście, obejmujące zaostrzenie kontroli w zakresie imitacji broni palnej. Wzywa się do wprowadzenia zwiększonych środków bezpieczeństwa w kluczowych lokalizacjach. Takie dyrektywy nie wymagają komitetu, umożliwiając premierowi sprawowanie bezpośredniej władzy i instruując różne agencje w zakresie podejmowania działań.

W sprawach zagranicznych Premier zachęcał Ambasadorów do podejmowania aktywnych działań w zakresie otwierania rynków zagranicznych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.