Aktualne informacje na temat szaleństwa strzeleckiego Siam Paragon w Tajlandii; Survivor opowiada swoją wstrząsającą historię

Krajowy —

Dziś, 5 października, tajska policja aresztowała trzech mężczyzn po tym, jak policja odkryła ich związek z dostarczaniem broni i amunicji 14-letniemu strzelcowi, który zabił dwie osoby, a pięć innych ranił w centrum handlowym Siam Paragon.

Podejrzani zostali aresztowani na podstawie nakazów aresztowania wydanych przez Sąd Karny Południowego Bangkoku. Obecnie przebywają w areszcie w związku z podejrzeniami, że sprzedali ślepą broń, naboje i zmodyfikowali broń dla 14-letni który przeprowadził szał strzelaniny w Siam Paragon w Bangkoku, w wyniku którego zginęły Chinka i Birmanka, a pięć innych osób zostało rannych.

Policja zidentyfikowała podejrzanych jako Suwanhong Brahma (45 lat), Akkarawit Jaithong (22 lata) i inny mężczyzna zidentyfikowany jedynie jako Piyabutr (30 lat).

Dwóch pierwszych mężczyzn zostało aresztowanych w południowej prowincji Yala, a trzeciego mężczyznę policja znalazła w Bangkoku.

Według doniesień trzem mężczyznom postawiono zarzuty „nieuprawnionego posiadania i dystrybucji broni palnej i amunicji w celach komercyjnych”.

Tajska policja odkryła, że ​​14-letni chłopiec, którego nazwisko jest nadal ukrywane przez policję, kupił w Internecie pusty pistolet Glock 19 i przelał 16,000 XNUMX bahtów na konto pana Suwanhonga.

Następnie pan Suwanhong dokonał wypłaty gotówki z bankomatu na stacji benzynowej w Yala. Władze dokonały nalotu na dom pana Suwanhonga i aresztowały także pana Akkarawita, który mieszkał z nim w podokręgu Sateang w dystrykcie Mueang Yala.

Skonfiskowano różne przedmioty, w tym 209 ślepych nabojów do broni, 33 wyrzucone łuski po nabojach, jedną łeb pocisku kal. 9 mm i 33 kawałki żelaznych rurek kal. 15 mm używanych do modyfikacji broni, wraz z dowodem wypłaty z banku.

Głębsze dochodzenie ujawniło również, że pan Akkarawit jest właścicielem strony na Facebooku o nazwie „Koonseu Yabee”, na której sprzedawano ślepą broń. Strona istniała przez 5 miesięcy, aż do niedawno zamkniętego 5 października lub kilka dni po incydencie ze strzelaniną.

Na chwilę obecną wszyscy trzej podejrzani w dalszym ciągu zaprzeczają wszystkim zarzutom. Obecnie są przewożeni na komisariat policji w Yannawie w celu przeprowadzenia postępowania sądowego.

Survivor żywo wspomina swój wstrząsający moment w toalecie niedaleko miejsca zdarzenia

Tajka, która przeżyła incydent, o imieniu „Mink” opowiedziała tajskim mediom swoje przerażające doświadczenia.

Zeznała, że ​​w dniu zdarzenia znajdowała się na piętrze M centrum handlowego, w którym doszło do strzelaniny, właśnie skończyła przeglądać restaurację i zdecydowała się przejrzeć produkty.

Następnie Mink weszła do damskiej toalety na piętrze M, podczas gdy jej chłopak udał się do męskiej toalety. Powiedziała, że ​​w tym czasie w centrum handlowym był tłok, a do toalet ustawiała się długa kolejka.

Rozbitka stała w kolejce przed damską toaletą, kiedy usłyszała głośny hałas. Początkowo myślała, że ​​eksplodowała suszarka do rąk w męskiej toalecie, ale kiedy rozległ się drugi głośny hałas, ludzie zaczęli panikować i uciekać. Mink szybko zorientował się, że to nie była tylko eksplozja, ale raczej strzały. Co przerażające, czwarty strzał trafił Birmańską kobietę, która stała przed toaletą dla kobiet, w wyniku czego upadła.

Rozbitka natychmiast zorientowała się, że była to przypadkowa strzelanina, a nie bójka, ponieważ Birmańska kobieta, która tam z nią stała, była mało prawdopodobna. Dlatego pobiegła do damskiej toalety. Jednocześnie martwiła się o swojego chłopaka, który był w męskiej toalecie. Po strzelaninie jej chłopak nie wybiegł ze wszystkimi.

Mink poszła do damskiej toalety i zamknęła drzwi. Próbowała zadzwonić do swojego chłopaka, a on kazał jej zachować ciszę i spokój. Wspomniał, że w męskiej toalecie doszło do strzelaniny i ktoś został postrzelony.

Następnie chłopak Mink spotkał się z nią ponownie w toalecie, po tym jak bandyta oddalił się od nich. „W tym momencie spojrzałam na mojego chłopaka i pomyślałam, że to może być ostatni raz, kiedy się widzimy” – powiedziała ocalała.

Jej chłopak opowiedział tajskim mediom, że przeżył prawdopodobnie dzięki temu, że stał w pobliżu rogu toalety, przez co sprawca mógł go nie zauważyć. Chłopak również ukrył się w toalecie i starał się zachować jak największą ciszę.

Chłopak był jednak zmuszony znaleźć nowe schronienie, gdy w swojej kryjówce zauważył plecak wypełniony kulami. Myśląc, że strzelec może wrócić, aby go odzyskać, podjął szybką decyzję o ucieczce, aby dołączyć do swojej dziewczyny i innych ocalałych w damskiej toalecie.

Para stwierdziła, że ​​miała szczęście, że przeżyła, i pożałowała, gdy dowiedziała się o śmierci Birmanki i innego chińskiego turysty. Chinkę zidentyfikowano jako turystkę i matkę dwóch małych córek, Birmańska kobieta miała przerwę w pracy w sklepie z zabawkami w centrum handlowym na toaletę.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.