Awaria hamulców powoduje, że 30 chińskich turystów zostaje na krótko uwięzionych na wzgórzu Patong w Phuket

Patong –

Minibus z około 30 Chińscy pasażerowie ucierpieli z powodu – według kierowcy – awarii hamulców na wzgórzu Patong. W wyniku zdarzenia turyści dotarli do celu z opóźnieniem i musieli być transportowani innymi pojazdami.

Policja drogowa w Patong została powiadomiona o zdarzeniu w piątek (6 października).th) na Phra Baramee Road w pobliżu świątyni Suwan Khiriwong (Świątynia Patong). Przybyli na miejsce zdarzenia zastali na wzgórzu minibus wycieczkowy. Około 30 chińskich pasażerów poproszono o opuszczenie minibusa. Stali po okolicy w stanie zamieszania i niepokoju.

Niezidentyfikowany kierowca powiedział „Phuket Express”, że zabiera chińskich pasażerów z międzynarodowego lotniska w Phuket do hotelu w Patong. Według niego, w autobusie doszło jednak do nagłej awarii hamulców. Postanowił zjechać autobusem na pobocze, a następnie użyć kamieni do zablokowania kół, aby zapobiec cofaniu się minibusa.

Chińscy pasażerowie zostali później przewiezieni do swoich hoteli innymi pojazdami. Wezwano mechaników do naprawy minibusa.

Nie było jasne, czy przedsiębiorstwo autobusowe wprowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.