Premier odwiedza miejsca powodzi w Ubon Ratchathani

KOMUNIKAT PRASOWY:

UBON RATCHATHANI (NNT) – Północno-wschodnia prowincja Ubon Ratchathani po raz kolejny boryka się z obawami związanymi z powodzią, która jest powracającym problemem miasta. W odpowiedzi proponuje się różne projekty mające na celu złagodzenie kryzysu powodziowego. Oczekuje się, że tegoroczna powódź będzie mniej intensywna w porównaniu z latami poprzednimi.

Podczas wizyty w Ubon Ratchathani premier Srettha Thavisin w towarzystwie delegacji podsumowała sytuację powodziową. Zorganizowali spotkania w celu omówienia rozwiązań i dystrybucji pomocy dla ofiar powodzi w dystrykcie stołecznym i dystrykcie Phibun Mangsahan.

Premier Srettha wyraził zaniepokojenie corocznym problemem powodzi w prowincji. Chociaż agencje rządowe są gotowe pomagać społeczeństwu we wszystkich aspektach, najlepszym scenariuszem byłby brak takich katastrof, zapewniając dobrobyt obywateli. Oczekuje się, że w miarę upływu października do tego obszaru będzie napływać więcej wody. W przygotowaniu jest kilka projektów mających na celu zaradzenie sytuacji powodziowej w Ubon Ratchathani, a oczekuje się, że zostaną one zrealizowane w trakcie kadencji obecnego rządu.

Premier i Minister Finansów w dalszej części skomentowali skuteczność obecnych praktyk w zakresie gospodarki wodnej. Zaproponowali zbadanie innowacyjnych podejść, takich jak przyspieszenie harmonogramu uwalniania wody, aby zapobiec potencjalnym obawom związanym z suszą.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.