Oświadczenie Tajlandii w sprawie incydentu w Izraelu w dniu 7 października 2023 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

W związku z niefortunnym incydentem obejmującym rozmieszczenie bezzałogowych samolotów bojowych i rakiet ze Strefy Gazy w celu ataku na Izrael w dniu 7 października 2023 r. Królewski Rząd Tajlandii pragnie złożyć rządowi i narodowi Izraela nasze najszczersze kondolencje z powodu niefortunnych ofiar śmiertelnych i obrażeń przed tym nieludzkim i masowym czynem.

Rząd Tajlandii jest głęboko zaniepokojony bezpieczeństwem obywateli Tajlandii pracujących w Izraelu, którzy ucierpieli w wyniku takich brutalnych incydentów.

Tajlandia wzywa wszystkie zaangażowane strony do powstrzymania się od wszelkich działań, które mogłyby doprowadzić do dalszej eskalacji napięć, i przyłącza się do społeczności międzynarodowej, potępiając wszelkie użycie przemocy i masowe ataki. Mamy nadzieję, że sytuacja w Izraelu wkrótce wróci do normalności.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Tajlandii

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.