Policja turystyczna zwraca się do odbiorców na całym świecie w sprawie niedawnej strzelaniny

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – W związku z niedawną strzelaniną w centrum handlowym w Bangkoku Biuro Policji Turystycznej wydało trójjęzyczny komunikat w języku tajskim, chińskim i angielskim, komunikując się z publicznością na całym świecie. Biuro podkreśliło wydarzenia, które miały miejsce, i wspomniało o zamiarze wykorzystania zdobytych doświadczeń, aby zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości.

W oświadczeniu generał dywizji policji Apichart Suriboonya, działając pod nieobecność komisarza Biura Policji Turystycznej, złożył kondolencje rannym turystom oraz rodzinom tych, którzy tragicznie stracili życie.

Podkreślił, że wszystkie zainteresowane jednostki działały spójnie i skutecznie, co doprowadziło do szybkiego rozwiązania. Młody bandyta został zatrzymany na miejscu zdarzenia i będzie ścigany zgodnie z prawem. Ponadto policja zamierza wdrożyć bardziej rygorystyczne środki, aby zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości.

Generał dywizji policji Apichart zaapelował także do turystów z Tajlandii i zagranicy, aby nie rozpowszechniali niezweryfikowanych wiadomości, które mogłyby zaszkodzić turystycznemu wizerunkowi Tajlandii i zranić uczucia ofiar i ich rodzin.

Na zakończenie powtórzył, że Tajowie chcą być łaskawymi gospodarzami i nie mogą się doczekać powitania turystów wszystkich narodowości.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.