Rząd ogłasza plany obchodów Dnia Pamięci Króla IX

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd zaplanował „Dzień Navamindry Maharaj”, znany również jako „Dzień Pamięci Króla Ramy IX”, na 13 października 2023 r., w którym przypada 7. rocznica śmierci Jego Królewskiej Mości, zmarłego króla Bhumibola Adulyadeja Wielkiego.

Kancelaria Premiera we współpracy z Biurem Policji Metropolitalnej, Urzędem Transportu Masowego w Bangkoku (BMTA) i Departamentem Morskim przedstawiła plany wydarzenia.

W Bangkoku ceremonie na terenie ceremonialnym Sanam Luang rozpoczną się o godzinie 07:30 i rozpoczną się sesją modlitewną i ceremonią przekazania jałmużny 189 mnichom. W Parku Pamięci Króla Ramy IX agencje rządowe, przedsiębiorstwa państwowe i sektor prywatny mogą składać wieńce i kwiaty w godzinach od 06:00 do 12:00, natomiast ogół społeczeństwa może to robić od 06:00 do północy. Rejestracja przed wydarzeniem w parku będzie możliwa 12 października w godzinach 08:00-06:00.

W dniu wydarzenia 27 specjalnych autobusów będzie kursować na czterech trasach prowadzących do parku pamięci, prowadzących z takich atrakcji, jak Pomnik Zwycięstwa, Stadion Narodowy i miejsce ceremonii w Sanam Luang. Dodatkowo na terenie samego parku będą kursować trzy autobusy. Departament Morski będzie oferował bezpłatne usługi łodziowe na trzech przystaniach: Wat Arun, Wat Rakang i Tha Chang, kursujące w godzinach od 06:00 do 07:00, a łodzie patrolowe będą zapewniać bezpieczeństwo na szlakach wodnych.

Ich Królewskie Mości Król i Królowa łaskawie zapewnią uczestnikom jedzenie i napoje, rozprowadzane przez centra wolontariatu od godziny 10:00. Uroczystości upamiętniające odbędą się także w salach prowincjonalnych lub odpowiednich miejscach w całym kraju, natomiast wydarzenia zagraniczne będą odbywać się w ambasadach lub odpowiednich lokalizacjach. Zachęca się opinię publiczną do udziału w tych wydarzeniach upamiętniających, aby uczcić życzliwość zmarłego monarchy.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.