Najważniejsze historie z Phuket z ostatniego tygodnia: Rosjanie porzuceni przez taksówkarza i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okresy od poniedziałku 2 października 2023 r. do niedzieli 8 października 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Kierowca taksówki minivana został ukarany grzywną w wysokości 5,000 bahtów za wyrzucenie dwóch rosyjskich pasażerów na przypadkową drogę, aby ominąć policyjny punkt kontrolny w Phuket.

Prawo jazdy nielegalnego taksówkarza na minivana zostanie zawieszone na rok z odliczonymi punktami po tym, jak wysadził rosyjskich pasażerów na odludziu w Phuket, próbując ominąć punkt kontrolny w poszukiwaniu nielegalnych taksówkarzy.

Z jego prawa jazdy zostaną także odjęte punkty za jazdę.

2. Właściciel został aresztowany za otwarcie baru bez pozwolenia, sprzedaż alkoholu po przekroczeniu dopuszczalnego czasu zamknięcia oraz sprzedaż alkoholu nieletnim klientom w barze przy Bangla Road w Patong.

Właścicielowi baru postawiono zarzuty otwarcia lokalu rozrywkowego bez pozwolenia, sprzedaży alkoholu po terminie zamknięcia oraz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 20. roku życia.

3. Brytyjski turysta wrócił do hotelu w Thalang po tym, jak się zgubił.

Nie jest jasne, gdzie w tej sytuacji przebywała żona ani dlaczego mężczyzna udał się na lotnisko, aby poprosić o pomoc, w przeciwieństwie do lokalnego biura policji.

4. Chinka zmarła po upadku z hotelu w Karon na Phuket.

Pani Zou wjechała do Tajlandii 2 października 2023 roku z wizą turystyczną.

Były chłopak Tunezji powiedział policji, że trzymał Chinkę za nogę, próbując ją uratować, zanim spadła i umarła z hotelu w Karon.

Pracownicy hotelu powiedzieli policji, że słyszeli hałas i widzieli, jak cudzoziemiec trzymał Chinkę za nogę z balkonu 10th podłogę, zanim kobieta upadła.

5. Minibus wiozący około 30 chińskich pasażerów doznał, według kierowcy, awarii hamulców na wzgórzu Patong. W wyniku zdarzenia turyści dotarli do celu z opóźnieniem i musieli być transportowani innymi pojazdami.

Nie było jasne, czy przedsiębiorstwo autobusowe wprowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.