Tajlandia przekazuje aktualne informacje na temat bieżącej sytuacji w Izraelu

Krajowy —

W poniedziałek 9 października tajskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że podczas ataku wojskowego Hamasu zginęło co najmniej 12 Tajów pracujących w Izraelu, 11 zostało rannych (w tym XNUMX w stanie krytycznym), a XNUMX zostało wziętych jako zakładników.

Ministerstwo podało, że liczby te nadal się wahają, ponieważ tajlandzcy urzędnicy mają obecnie trudności z uzyskaniem informacji od izraelskiego rządu.

Według raportu ministerstwa pracy zginęła tylko jedna osoba w Tajlandii, dziewięć zostało rannych, a 11 zostało wziętych jako zakładników.

W Izraelu pracuje aż 30,000 1,099 Tajów, a XNUMX z nich zarejestrowało się już w tajskim ministerstwie pracy w celu przewiezienia ich samolotem do domu, ujawnił w poniedziałek minister pracy Phiphat Ratchakitprakarn.

Tajskie Siły Powietrzne współpracują z rządem Izraela, aby rozpocząć transport powietrzny Tajów z powrotem do Tajlandii w związku z obecną blokadą izraelskiej przestrzeni powietrznej.

Spośród 30,000 5,000 Tajów około XNUMX XNUMX pracuje w pobliżu Strefy Gazy, gdzie obecnie toczy się bitwa.

Minister Phiphat powiedział, że rząd izraelski powiadomił go, że dwie spośród ofiar, które według wstępnych doniesień to Tajowie, w rzeczywistości były obywatelami Chin, jednak informacja ta wciąż oczekuje na potwierdzenie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/