Satelita THEOS-2 zostaje wystrzelony w przestrzeń kosmiczną

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Drugi tajski satelita obserwacji Ziemi, znany jako THEOS-2, został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną 9 października 2023 r. przez rakietę nośną VEGA z platformy startowej Guiana Space Center w Gujanie Francuskiej w Ameryce Południowej – poinformował Minister Szkolnictwa Wyższego Badania naukowe i innowacje Supamas Isarabhakdi.

Wcześniej wystrzelenie satelity planowano na 7 października, jednak wystąpiły problemy systemowe wpływające na niektóre elementy wyposażenia. Dlatego wystrzelenie satelity zostało przełożone.

Arianespace ogłosiła przełożenie wystrzelenia satelity THEOS-2 zaledwie 14 sekund przed planowanym odliczaniem, ponieważ system monitorowania wykrył prąd elektryczny przekraczający próg określony przez Jednostkę Zarządzania Bezpieczeństwem VEGA. W rezultacie zautomatyzowany system zainicjował natychmiastowe wstrzymanie wszystkich operacji.

Wystrzelenie satelity THEOS-2 podniesie poziom rozwoju technologii kosmicznych i innowacji w kraju, a także przemysłu kosmicznego, który jest nowym przemysłem przyszłości Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.