Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: strzelanina w centrum handlowym w Bangkoku i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 2 października 2023 r. do niedzieli 8 października 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. W poniedziałek 2 października w kontenerze transportowym na terenie dzielnicy przemysłowej Lat Krabang w Bangkoku znaleziono dwa rozłożone ciała mężczyzny i kobiety.

Zgłoszono, że statek został wysłany z Filipin, wypłynął 24 września 2023 r. i dotarł do Laem Chabang w Chonburi w Tajlandii 28 września 2023 r.

2. Wielu turystów zagranicznych i tajskich odwiedza zatokę Maya w Krabi po jej niedawnym ponownym otwarciu.

Park narodowy ograniczył liczbę odwiedzających do 375 na godzinę podróży w obie strony.

3. Po krytycznym incydencie w centrum handlowym Siam Paragon w Bangkoku policja aresztowała 14-letniego tajskiego chłopca podejrzanego o strzelaninę, w wyniku której zginęły dwie osoby, a co najmniej pięć osób zostało rannych.

Tajska policja przeszukała mieszkanie 14-letniego strzelca biorącego udział w masowej strzelaninie w centrum handlowym Siam Paragon w Bangkoku 3 października i znalazła duży zapas kul oraz broń ASG.

Dziś, 5 października, tajska policja aresztowała trzech mężczyzn po tym, jak policja odkryła ich związek z dostarczaniem broni i amunicji 14-letniemu strzelcowi, który zabił dwie osoby, a pięć innych ranił w centrum handlowym Siam Paragon.

6 października 2023 roku Tajskie Centrum Dowodzenia Sytuacyjnego (SCC) otrzymało list z przeprosinami od rodziców sprawcy, 14-letniego strzelaniny w centrum handlowym Siam Paragon.

W związku z niedawną strzelaniną w centrum handlowym w Bangkoku Biuro Policji Turystycznej wydało trójjęzyczny komunikat w języku tajskim, chińskim i angielskim, komunikując się z publicznością na całym świecie.

Incydent zdominował tajskie media przez ostatni tydzień i wywołał obszerną dyskusję na temat potencjalnych zmian w prawie dotyczącym broni, co omawiamy w filmie.

4. Wystrzelenie tajlandzkiego satelity do obserwacji Ziemi 2 (THEOS-2), zaplanowane na sobotę (7 października)th) został przesunięty.

Drugi satelita obserwacji Ziemi w Tajlandii, znany jako THEOS-2, został pomyślnie wystrzelony w przestrzeń kosmiczną 9 października 2023 r.

5. W związku z niefortunnym incydentem obejmującym rozmieszczenie bezzałogowych samolotów bojowych i rakiet ze Strefy Gazy w celu ataku na Izrael w dniu 7 października 2023 r. Królewski Rząd Tajlandii pragnie złożyć nasze najgłębsze kondolencje rządowi i narodowi Izraela.

Rząd Tajlandii jest głęboko zaniepokojony bezpieczeństwem obywateli Tajlandii pracujących w Izraelu, którzy ucierpieli w wyniku takich brutalnych incydentów.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.