Pierwsza grupa tajskich pracowników w Izraelu wróciła do domu 12 października

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Niedawne wydarzenia w rozdartym wojną Izraelu uwydatniają trudną sytuację tajskich pracowników w tym kraju. Chociaż ogólne okoliczności pozostają w dużej mierze niezmienione, oczekuje się, że jeszcze dziś (10 października) raport ambasady Królestwa Tajlandii w Tel Awiwie będzie zawierał aktualne informacje. Loty komercyjne i inne samoloty pomocnicze mają obecnie trudności w dostępie do tego obszaru, co potwierdza złożoność sytuacji.

Oświadczenie złożył wicepremier i minister handlu Phumtham Wechayachai. Podkreślił, że premier Srettha Thavisin uważnie monitoruje sytuację ze względu na obawy o przebywających tam obywateli Tajlandii. Obecnie ponad 1,400 Tajów wyraziło zamiar powrotu do domu, a 15 ma przybyć do Tajlandii 12 października.

Na koniec wicepremier podkreślił, że powiązani funkcjonariusze dokładają wszelkich starań, aby sprowadzić obywateli Tajlandii do domu. Dodał, że rząd Tajlandii jest głęboko zaniepokojony dobrostanem obywateli Tajlandii w Izraelu i aktywnie współpracuje z odpowiednimi urzędnikami w celu znalezienia rozwiązań.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.