Liderzy tajskiej turystyki i hotelarstwa wzywają rząd do rozszerzenia programu ruchu bezwizowego na turystów z Indii

Tajlandia -

Tajlandzcy liderzy branży hotelarskiej i turystycznej wzywają rząd Tajlandii do rozszerzenia obecnego programu zniesienia wiz dla obywateli Chin i Kazachstanu na turystów z Indii, aby pobudzić turystykę.

Nasze poprzednie artykuły referencyjne:

Pan Sittiwat Chewaratanaporn, prezes Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży (ATTA), stwierdził, że chociaż istnieje wstępne zwolnienie z obowiązku wizowego, liczba rezerwacji wycieczek do Tajlandii nie wzrosła bardziej ze względu na wycieczki, które były rezerwowane wcześniej przed wydaniem wizy zwolnienie.

W dniu 30 września 2023 r. pan Thanakorn Wangboonkongchana, zastępca przywódcy Partii Zjednoczonego Narodu Tajskiego, stwierdził, że liczba turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię w okresie od 1 stycznia do 24 września 2023 r. jest znaczna.

Teraz aktualizacja:

Panlert Baiyoke, prezes Baiyoke Hotel and Resorts Group, powiedział Thai Media: „Liczba chińskich turystów przybywających do Tajlandii jest nadal niska i nie osiągnęła poziomu, jakiego oczekiwaliśmy po wprowadzeniu pod koniec września programu bezwizowego. Ponieważ zrzeczenie się nastąpiło dość nagle, bez wcześniejszego powiadomienia, wielu chińskich turystów zaplanowało już swoje ostatnie wycieczki do innych miejsc docelowych. Większość obecnych chińskich turystów odwiedzających Tajlandię to osoby typu FIT (niezależni finansowo), a nie w dużych grupach wycieczkowych. Obecnie pokoje hotelowe w Grupie Baiyoke są zarezerwowane przy średnim obłożeniu wynoszącym około 70 procent, czyli mniej więcej na tym samym poziomie, co przed zniesieniem wiz dla obywateli Chin. Liderzy branży hotelarsko-gastronomicznej w całej Tajlandii uważają, że potrzebujemy zwolnienia z obowiązku wizowego również dla turystów indyjskich. To duży rynek i obecnie nadal ma zbyt dużo formalności i opłat do wypełnienia, aby móc łatwo odwiedzić Tajlandię.

Chanin Vanijwongse, dyrektor generalny grupy Habitat, która realizuje wiele nieruchomości w Bangkoku i Pattaya, dodał: „W październiku w szczycie sezonu zaobserwujemy nieznaczny wzrost liczby turystów z Chin i Kazachstanu. Jednak obecnie Pattaya odwiedza niewielu chińskich turystów, większość turystów zagranicznych to Rosjanie, zatem wpływ zwolnienia na turystykę w Pattaya był ograniczony. Chińscy turyści przebywają obecnie głównie w Bangkoku lub Phuket, w dużej mierze ze względów bezpieczeństwa i niechęci do odwiedzania miejsc, których nie znają”.

„Jeśli chodzi o naszych klientów wynajmujących apartamenty i wille z basenem w Pattaya, 70 procent to Tajowie z Bangkoku, a 30 procent to obcokrajowcy. Większość rosyjskich nabywców apartamentowców znajduje się w rejonie Wongamat i jest zainteresowana mieszkaniami w cenie od około pięciu do 15 milionów bahtów. Większość nabywców willi z basenem to Europejczycy, Francuzi i Niemcy. Jest kilku chińskich nabywców zainteresowanych głównie luksusowymi willami za 10–20 milionów bahtów. dodał Chanin.

Prezes Stowarzyszenia Nieruchomości w Phuket, pan Maythapong Upatisarong, oznajmił: „Sprzedaż nieruchomości w Phuket stale rośnie i wiele nieruchomości jest sprzedawanych. Wielu obcokrajowców kupuje nieruchomości w Phuket jako swoje drugie domy. W Phuket znajduje się wiele międzynarodowych szkół, a większość klientów to Chińczycy i Rosjanie, ale Australijczycy i Hindusi stanowią rosnący rynek. Ceny gruntów również rosną w niektórych obszarach, np. w Cherng Talay w Thalang.

Media TPN zauważają, że nie wyjaśniono dokładnie, w jaki sposób niektórzy cudzoziemcy rzekomo nabywali grunty i nieruchomości inne niż mieszkania, co jest bardzo restrykcyjnym obszarem w tajskim prawie, ale prelegenci z różnych stowarzyszeń nie wyjaśnili, czy wspomniani cudzoziemcy mogli mieć miał tajskich małżonków lub rodzinę.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.