Dwie osoby aresztowane w Patongu za nielegalne posiadanie ślepej broni

Patong –

W Patongu aresztowano dwie osoby, a ich nielegalną broń ślepą skonfiskowano po nalocie tajskiej policji z Regionu 8.

Policja Regionu 8 powiedziała Phuket Express, że wczoraj wieczorem (9 październikath) aresztowali panią Romket Timtong (28 lat) i pana Thanongsaka Kritkamjorna (27 lat) w domu w Soi Sai Nam Yen.

Zabezpieczono siedem zmodyfikowanych i niezmodyfikowanych ślepych pistoletów, 143 naboje do ślepych pistoletów, 79 prawdziwych nabojów oraz urządzenia służące do przerabiania ślepego pistoletu na działającą broń palną.

Do aresztowania doszło po tym, jak policja otrzymała informację od Dobrego Samarytanina, że ​​pani Romket sprzedaje w Internecie ślepą broń, broń i naboje. Policja przeprowadziła za pośrednictwem Facebooka operację mającą na celu zakup ślepej broni za 15,000 13,500 bahtów. Zanim policja aresztowała ich obu, pan Thanongsak dostarczył ślepą broń. Pani Romket powiedziała policji, że kupiła ślepą broń od pana Thanongsaka za XNUMX XNUMX bahtów.

Oboje zostali zabrani na komisariat policji w Patongu. Pani Romket grozi zarzut sprzedaży broni i amunicji bez pozwolenia. Panu Thanongsakowi postawiono zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej, amunicji i nielegalnie zmodyfikowanej broni palnej.

Podobne artykuły:

Dziś, 5 października, tajska policja aresztowała trzech mężczyzn po tym, jak policja odkryła ich związek z dostarczaniem broni i amunicji 14-letniemu strzelcowi, który zabił dwie osoby, a pięć innych ranił w centrum handlowym Siam Paragon.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.