Wzmocnione środki bezpieczeństwa w kluczowych lokalizacjach w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Królewska Policja Tajska (RTP) wprowadziła podwyższone środki bezpieczeństwa na punktach kontrolnych, punktach granicznych i punktach komunikacyjnych w głównych lokalizacjach w całej Tajlandii. Obejmuje to rygorystyczną kontrolę cudzoziemców przybywających z obszarów wysokiego ryzyka.

Komisarz Generalny Policji RTP, generał Torsak Sukwimol, podjął inicjatywę rygorystycznego nadzoru w kluczowych miejscach, miejscach zamieszkania i innych odpowiednich obszarach.

Wzmocnione środki kontroli granicznej, zwiększone bezpieczeństwo i rozszerzona kontrola podczas inspekcji mają zostać skoordynowane z lokalnymi jednostkami policji, policją patrolową, funkcjonariuszami dzwoniącymi na infolinię 191, Wydziałem Zwalczania Przestępczości, Policją Misji Pokojowych, Policją Turystyczną i Policją Imigracyjną. Nacisk kładzie się na badanie wrażliwych punktów, identyfikację potencjalnych zagrożeń oraz opracowywanie planów awaryjnych i awaryjnych, w tym ćwiczeń zapewniających gotowość.

Ponadto Policja Turystyczna we współpracy z lokalnymi organami ścigania ma zintensyfikować działania kontrolne, aby zapewnić bezpieczeństwo turystów. Biuro Imigracyjne ma za zadanie wzmocnienie kontroli przybywających podróżnych, zwłaszcza tych z krajów uznawanych za wysokiego ryzyka.

Zachęcamy społeczeństwo do zachowania czujności i zgłaszania wszelkich podejrzanych działań lub informacji na infolinie 191 i 1599, dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.