Na wyspie Samui znaleziono Szweda z czterema pistoletami i 200 kulami

FOTO: Thairath

Wyspa Samui –

W domu na wyspie Samui znaleziono szwedzkiego „biznesmena” z czterema pistoletami i ponad 200 kulami – twierdzi tajska policja.

We wtorek (10 października) zespół z Królewskiego Tajskiego Biura Imigracyjnego z nakazem przeszukania przeszukał dom należący do cudzoziemca, którego zidentyfikowali jedynie jako MR. ADAM, 33 lata, obywatel Szwecji w Soi Khao Phra w podokręgu Bo Phut. Policja znalazła trzy pistolety, karabin i ponad 200 kul. Następnie został zabrany na komisariat policji w Bo Phut.

Według doniesień pan Adam przyznał przed tajską policją, że lubi kolekcjonować broń i lubi strzelać. Powiedział, że zamówił broń i naboje w Internecie, a część broni pożyczył od swoich przyjaciół.

Szef imigracji Surat Thani, pułkownik Suppakorn Pankosol, oświadczył tajskiej prasie: „Stwierdziliśmy, że tę broń i kule zamówiono przez Internet z północno-wschodniej Tajlandii. Pan Adam używał tej broni do ćwiczeń strzeleckich na strzelnicy na wyspie Samui. W mediach społecznościowych zamieścił też informację, że lubi kolekcjonować broń. Wiele jego postów w Internecie wydawało się także grozić innym obcokrajowcom. Pan Adam prowadzi firmy fitness i przebywał w Tajlandii przez długi czas.”

"Pan. Adamowi postawiono zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji” – dodał pułkownik Suppakorn.

Nie było wiadomo, czy w momencie publikacji prasy pan Adam został zwolniony za kaucją i czy nadal korzystał z usług adwokata.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.