Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii przedstawia aktualne informacje na temat sytuacji w Izraelu

Podsumowanie konferencji prasowej

w środę 11 października 2023 r. o godz. 11.00.

Sala Konferencyjna Prasowa, MSZ oraz poprzez MSZ Facebook Live

1. Pani Kanchana Patarachoke, Dyrektor Generalna Departamentu Informacji i Rzecznik MSZ zorganizowała konferencję prasową dotyczącą sytuacji na Bliskim Wschodzie i jej wpływu na obywateli Tajlandii w Izraelu, na podstawie aktualnych informacji z Ambasady Królestwa Tajlandii w Tel Awiwie (RTE ).

2. Ogólna sytuacja

2.1 RTE doniosło o dalszych atakach i bombardowaniach lotniczych, które miały miejsce od wczorajszego popołudnia (10 października), a liczba ofiar śmiertelnych i rannych wzrosła po obu stronach w obecnym stanie wojny.

3. Statystyki dotyczące obywateli Tajlandii

3.1 Liczba ofiar śmiertelnych: 20 (liczba obejmuje dodatkowe 2 według nieoficjalnych raportów pracodawców i obywateli Tajlandii na miejscu, do czasu oficjalnej weryfikacji ze strony władz izraelskich, która zajmie trochę czasu).

3.2 Liczba obrażeń: 13 (liczba obejmuje dodatkowe 4)

3.3 Liczba obywateli Tajlandii wziętych jako zakładników: 14 (liczba obejmuje dodatkowe 3 na podstawie nieoficjalnych raportów obywateli Tajlandii przebywających w Izraelu)

3.4 Liczba obywateli Tajlandii, którzy zarejestrowali się w celu dobrowolnej repatriacji: według stanu na wczoraj (10 października), godz. 21.00, 5,019 obywateli Tajlandii zarejestrowało się w celu dobrowolnej repatriacji, a 61 wyraziło zamiar pozostania w Izraelu. W Izraelu żyje około 30,000 XNUMX obywateli Tajlandii.

4. Plany ewakuacji

4.1 Amb w dalszym ciągu pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych (MSZ) Izraela, aby przyspieszyć ewakuację obywateli Tajlandii z obszarów wysokiego ryzyka do bezpiecznych stref, w porozumieniu z właściwymi władzami izraelskimi. Setki cywilów, w tym obywateli Tajlandii, zostało już ewakuowanych do bezpiecznych stref. Będą przebywać w tymczasowych schroniskach lub pracować na plantacjach rolnych, co stanowi na razie alternatywne zatrudnienie.

4.2 Rzecznik MSZ potwierdził, że pierwsza grupa 15 obywateli Tajlandii zostanie repatriowana do Tajlandii przez El Al i przybędzie jutro rano (12 października) o godzinie 10.35. Jutro rano nie będzie konferencji prasowej w MSZ.

4.3 Samolot Królewskich Tajskich Sił Powietrznych (RTAF), który w niedzielę (15 października) ma dokonać repatriacji obywateli Tajlandii z Izraela.

4.4 RTE w dalszym ciągu przyspiesza koordynację z komercyjnymi liniami lotniczymi w celu repatriacji większej liczby obywateli Tajlandii z Izraela i potwierdza, że ​​zabezpieczono 80 miejsc na wylot w przyszłą środę. (18 października).

5. Pomoc ze strony agencji rządowych

5.1 Wczoraj po południu czasu lokalnego Izraela Ambasador i Attacke ds. Pracy w Tel Awiwie odwiedzili grupę obywateli Tajlandii ewakuowanych z obszarów wysokiego ryzyka, aby podnieść ich na duchu i udzielić wskazówek dotyczących dalszego zatrudnienia, ułatwić im rejestrację i dokumenty podróżne na potrzeby dobrowolnej repatriacji i oferować wszelkie inne usługi, których mogą potrzebować. Amb odwiedził także ciężko rannego obywatela Tajlandii w szpitalu niedaleko Tel Awiwu. Otrzymywała aktualne informacje o jego stanie od personelu medycznego, który zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby otoczyć opieką wszystkich rannych w wyniku konfliktu.

5.2 Każdego popołudnia MSZ jest gospodarzem codziennego spotkania Centrum Szybkiego Reagowania (RRC), które jest kluczowym mechanizmem integrującym i koordynującym wysiłki tajskich agencji rządowych w zakresie natychmiastowego reagowania na rzecz pomocy obywatelom Tajlandii przebywającym w Izraelu oraz osobom repatriowanym. Po dzisiejszym posiedzeniu RRC o godz. 15.00 odbędzie się konferencja prasowa.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.