Tajlandzcy pracownicy w Izraelu: środki pomocy wyszczególnione przez pracowników Min

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Ministerstwo Pracy odbyło spotkanie w celu monitorowania sytuacji i zapewnienia pomocy tajlandzkim pracownikom w Izraelu.

Piroj Chotikasatien, stały sekretarz pracy, ujawnił, że tożsamość pracowników, którzy niestety zginęli podczas ataków Hamasu, i ich pracodawców jest nadal nieznana.

W przypadku osób rannych lub zmarłych pracownicy zarejestrowani i podróżujący legalnie na podstawie protokołu ustaleń między rządami Tajlandii i Izraela otrzymają odszkodowanie od Izraela.

W Tajlandii pracownicy powracający z powodu konfliktu otrzymają rekompensatę z funduszu wsparcia zatrudnienia zagranicznego. Planuje się także, że Departament Zatrudnienia zaproponuje podwyżkę stawek wynagrodzeń. Ma to na celu zapewnienie bardziej znaczącej pomocy dotkniętym pracownikom. Ponadto w każdej prowincji w całym kraju utworzono ośrodki pomocy, których zadaniem jest współpraca z rodzinami i krewnymi dotkniętych pracowników. Mogą także skontaktować się z lokalnym urzędem pracy lub zadzwonić na całodobową infolinię 1694.

Oczekuje się, że 12 października do Tajlandii powróci pierwsza fala 15 Tajów. Dalsze loty repatriacyjne zaplanowano na niedzielę 15 października i przywiezie z powrotem około 140 obywateli Tajlandii, a następnie 18 października odbędzie się kolejny lot w celu repatriacji około 80 kolejnych. Dodatkowe loty ewakuacyjne są w gotowości do czasu dalszej oceny sytuacji na ziemi.

Niektórzy tajlandzcy pracownicy nie wyrazili jeszcze chęci powrotu, powołując się na obawy związane z potencjalną niemożnością ponownego wjazdu do Izraela w celu podjęcia pracy ze względu na wysokie koszty podróży. Niektórzy nawet zaciągnęli długi, aby sfinansować swoją pierwszą podróż. W tych przypadkach Ministerstwo Pracy będzie negocjować z władzami izraelskimi rezygnację z kosztów podróży pracowników powracających po ucieczce z konfliktu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.