Liczba turystów w Tajlandii spada po wybuchu wojny w Izraelu

Tajlandia -

Minister turystyki i sportu Tajlandii ujawnił niedawno, że po strzelaninie w centrum handlowym w Bangkoku i wojnie w Izraelu liczba turystów zagranicznych spadła.

Sudawan Wangsupakitkosol, Minister Turystyki i Sportu Tajlandii, powiedziała tajskim mediom: „Liczba turystów spadła w porównaniu z zeszłym tygodniem, szczególnie z Chin, do których przybyło jedynie 75,093 XNUMX turystów. Ustaliliśmy, że dzieje się tak dlatego, że niektórzy Chińczycy podróżowali przed Złotym Tygodniem, głównym świętem, aby uniknąć tłumów. Ponadto niektórzy Chińczycy nadal niepokoją się strzelaniną w Siam Paragon”.

Po krytycznym incydencie w centrum handlowym Siam Paragon w Bangkoku policja aresztowała 14-letniego tajskiego chłopca podejrzanego o strzelaninę, w wyniku której zginęły dwie osoby, a co najmniej pięć osób zostało rannych.

„Zakończyły się długie wakacje Chińczyków i rozpoczął się kolejny semestr szkolny w Azji, Azji Wschodniej i Oceanii. W rezultacie łączna liczba turystów zagranicznych odwiedzających Tajlandię w zeszłym tygodniu wyniosła 497,966 54,453, czyli o 9.86 8 mniej niż w poprzednim tygodniu, co oznacza spadek o około XNUMX%. (Od najnowszej aktualizacji z XNUMX październikath)” – wyjaśniła pani Sudawan.

„Pięć największych gości zagranicznych to Malezyjczycy, Chińczycy, Hindusi, Koreańczycy z południa i Laotańczycy. Liczba Laotańczyków spadła o 1.16%, Chińczyków, Południowokoreańczyków, Malezyjczyków i Hindusów – kolejno o 29.47%, 26.77%, 20.43% i 8.22%. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni liczba turystów z Azji Wschodniej i Oceanii będzie stale spadać, ponieważ obawiają się wojny w Izraelu i jej potencjalnego wpływu na loty” – dodała pani Sudawan.

W poniedziałek 9 października tajskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że podczas ataku wojskowego Hamasu zginęło co najmniej 12 Tajów pracujących w Izraelu, 11 zostało rannych (w tym XNUMX w stanie krytycznym), a XNUMX zostało wziętych jako zakładników.

Tymczasem Tajskie władze ds. turystyki i tajlandzkie grupy turystyczne wzywają rząd Tajlandii do wprowadzenia zniesienia wiz dla obywateli Indii aby umożliwić im swobodniejsze podróżowanie do Tajlandii, tak jak obywatelom Chin.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie TPN National.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/