Jedna osoba nie żyje, siedem osób zostało rannych po tym, jak sedan wjechał na teren festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket

Phuket -

Jedna osoba zginęła na miejscu, a co najmniej siedem osób zostało rannych po tym, jak sedan wjechał w teren festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket zaledwie kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.

Policja miejska w Phuket została powiadomiona o wypadku w czwartek (12 października).th) popołudniu na Ranong Road w Talad Nuea. Droga jest bardzo wąską, jednokierunkową drogą, wzdłuż której za świątynią Kajorn Rangsan (świątynia Nuea) w mieście Phuket znajdują się wegetariańskie sprzedawcy festiwalowi.

W okolicy odbywa się słynny festiwal wegetariański w chińskim sanktuarium Jui Tui, a wzdłuż ulicy znajdują się dziesiątki straganów z wegetariańskim jedzeniem. Droga jest nadal otwarta dla ruchu, ale 14 października, czyli dzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu wegetariańskiego, będzie zamknięta przez ponad tydzień. Jednakże na wielu straganach z żywnością wegetariańską już ustawiono i działało, ponieważ niektórzy mieszkańcy rozpoczęli już post wegetariański. Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych krytykowali odpowiednich urzędników za utrzymanie drogi w ruchu pomimo ograniczonej przestrzeni do poruszania się oraz dużej liczby pieszych i straganów.

Coroczny Festiwal Wegetariański w Phuket będzie trwał dziewięć dni, począwszy od nadchodzącego weekendu. W tym roku festiwal potrwa od 15 do 23 października 2023 roku.

Służby ratunkowe i Phuket Express przybyły na miejsce zdarzenia i stwierdziły, że jedna osoba, niezidentyfikowany 49-letni mężczyzna, została uznana za zmarłą na miejscu przed mercedesem benz. Co najmniej siedem innych osób odniosło różne obrażenia i przewieziono je do szpitala Vachira Phuket. W pobliżu ekipy ratownicze znalazły trzy uszkodzone samochody, około siedmiu motocykli, a także wiele straganów z żywnością.

Kierująca sedanem oskarżona o spowodowanie wypadku, 62-letnia pani Aroon Thongsarn, została zabrana na komisariat policji miasta Phuket w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Komendant policji miasta Phuket, pułkownik Pratueng Phonmana, powiedział Phuket Express, że sedan prowadzony przez panią Aroon najpierw uderzył w motocykl po lewej stronie jej pojazdu, po czym stracił panowanie nad pojazdem i prawdopodobnie wpadł w panikę. Zamiast nacisnąć hamulec, pani Aroon rzekomo nacisnęła pedał gazu i zderzyła się z innymi pojazdami oraz pieszymi. Pani Aroon miała badaną krew na zawartość alkoholu w organizmie, ale wyniki nie były dostępne przed publikacją.

Pułkownik Pratueng powiedział The Phuket Express, że obszar, w którym miał miejsce wypadek, słynie z festiwalu wegetariańskiego, który co roku odwiedza wielu mieszkańców, turystów z Tajlandii i zagranicy.

Nie było jasne, czy tragiczny wypadek doprowadzi do jakichkolwiek zmian w zakresie nadchodzącego festiwalu, o czym poinformujemy tutaj, w The Phuket Express, jeśli odpowiednie władze udostępnią dalsze informacje.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.