Premier Tajlandii przekazuje aktualne informacje na temat przeszkód w ewakuacji i ofiar wśród Tajów w Izraelu

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Trwające niepokoje na Bliskim Wschodzie nasiliły się, co doprowadziło do wzrostu liczby ofiar śmiertelnych wśród obywateli Tajlandii, obecnie wynoszących 21 osób.

Według premier Sretthy Thavisin w miarę pogarszania się sytuacji rząd Tajlandii intensyfikuje wysiłki mające na celu ewakuację obywateli ze stref zagrożenia. Ograniczony dostęp do dróg w Izraelu sprawia, że ​​jedyną opcją transportu są pojazdy wojskowe.

Przed wyjazdem z Malezji do Singapuru premier Srettha ujawnił, że badane są nowe trasy umożliwiające skuteczniejszy proces ewakuacji. Trasy morskie są obecnie uważane za zbyt niebezpieczne. Trwa ocena alternatywnych tras drogowych przebiegających przez różne granice, a urzędnicy rządowi pracują nad przyspieszeniem tego procesu, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Oczekuje się, że pierwsza grupa 15 ewakuowanych obywateli Tajlandii przybędzie do Tajlandii dzisiaj około godziny 11:XNUMX czasu lokalnego. Aby stawić czoła wyzwaniom logistycznym związanym z ewakuacją obywateli, nawiązano współpracę z liniami lotniczymi takimi jak AirAsia i Nok Air, z których każda zapewni co najmniej dwa samoloty. Wciąż rozważana jest dostępność dodatkowych samolotów Thai Airways.

Rząd jest obecnie właścicielem pięciu samolotów i prowadzi rozmowy z Ministerstwem Transportu w sprawie ewentualnego zabezpieczenia kolejnych. Według premiera teraz skupiamy się na szybkich i bezpiecznych ewakuacjach.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.