Obchody Dnia Pamięci Króla Ramy pod przewodnictwem premiera

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Przez cały dzisiejszy dzień odbywają się wydarzenia upamiętniające Dzień Nawamindry Maharaja lub 9. Dzień Pamięci Króla Ramy, a dziś rano w miejscu ceremonii Sanam Luang (สนามหลวง) odbyło się szereg wydarzeń.

Premier i minister finansów Srettha Thavisin wraz ze swoją małżonką i członkami gabinetu rozpoczęli to wydarzenie modlitwami buddyjskimi.

Po modlitwach Premier wraz z innymi uczestnikami wziął udział w rytuale zasługi, ofiarowując jałmużnę 189 mnichom, składając hołd Jego Królewskiej Mości Królowi Bhumibolowi Adulyadejowi Wielkiemu.

Po rozdaniu jałmużny odbyła się ceremonia złożenia wieńców w 9. Parku Pamięci Króla Ramy przy Phitsanulok Road w dzielnicy Dusit w Bangkoku. Później tego samego dnia Premier i jego żona mają spotkać się z Ich Królewskimi Mościami Królem i Królową podczas ceremonii królewskiej w Amarin Winitchai Hall w Wielkim Pałacu.

Rząd oficjalnie wyznaczył 13 października jako dzień pamięci króla Ramy, dziewiąty dzień pamięci, na cześć bezgranicznej życzliwości zmarłego króla wobec narodu tajskiego.

W tym roku przypada również siódma rocznica śmierci Jego Królewskiej Mości Króla Ramy IX.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.