Tajlandzcy policjanci mogą teraz mieć dłuższe włosy

Krajowy —

Podejmując decyzję, która może sprawić radość policjantom zwracającym uwagę na modę, nowo mianowany szef policji Tajlandii podpisał nowe rozporządzenie zezwalające funkcjonariuszom płci męskiej na noszenie dłuższych fryzur.

Komendant policji krajowej Pol Gen Torsak Sukvimol wyjaśnił swoje ostatnie zarządzenie, stwierdzając, że pomoże ono funkcjonariuszom obniżyć koszty strzyżenia włosów, i oczywiście nie dotyczy to mody.

Zmienione rozporządzenie znosi kodeks postępowania dotyczący mundurów policyjnych z 2018 r., który nakładał na każdego funkcjonariusza policji obowiązek noszenia bardzo krótkich fryzur z całkowicie ogolonymi obiema stronami i tyłem głowy.

Zgodnie z nowym kodeksem funkcjonariusze płci męskiej mają teraz prawo do utrzymywania w uporządkowany sposób włosów o długości do 5 centymetrów na czubku głowy i nie więcej niż 1 centymetr po obu stronach.

Gen. Torsak powiedział, że dzięki nowym przepisom funkcjonariusze nie będą musieli raz w tygodniu chodzić do fryzjera, aby zachować krótkie włosy.

Ponadto przełożeni w randze superintendenta lub wyższej mają również prawo zezwalać swoim podwładnym, którzy są przydzieleni do dochodzeń, wywiadu, zwalczania narkotyków lub stacjonują w obszarach zagrożonych, na mocno blaknącą fryzurę.

Jeśli chodzi o funkcjonariuszy, polecono im związać włosy czarną spinką, jeśli są długie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/