Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii przedstawia aktualne informacje na temat sytuacji w Izraelu

Streszczenie konferencji prasowej na temat sytuacji w Izraelu

w piątek 13 października 2023 r. o godz. 15.00.

w Sali Konferencji Prasowych MSZ oraz za pośrednictwem MSZ na Facebooku Live

1. Przegląd

1.1 Pani Kanchana Patarachoke, Dyrektor Generalna Departamentu Informacji i Rzecznik MSZ, zorganizowała konferencję prasową w celu przekazania aktualnych informacji na temat spotkania Centrum Szybkiego Reagowania (RRC), któremu przewodniczy Pan Jakkapong Sangmanee, Wiceminister Spraw Zagranicznych, dzisiejszego popołudnia, aby omówić rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie i zintegrowane wysiłki tajskich agencji na rzecz przyspieszenia planów ewakuacji obywateli Tajlandii. Między innymi pani Pannabha Chandraramya, Ambasador (Amb) Tajlandii w Izraelu, dołączyła do spotkania RRC za pośrednictwem telekonferencji, aby przekazać aktualne informacje i postępy w udzielaniu pomocy obywatelom Tajlandii.

1.2 Nastąpiło to po posiedzeniu RRC, któremu przewodniczyła premier Srettha Thavisin, wczoraj wieczorem w MSZ, podczas którego podkreślił on, że bezpieczna ewakuacja obywateli Tajlandii z Izraela jest najwyższym priorytetem narodowym, o czym dziś rano poinformował Ambasador Izraela w Tajlandii.

2. Statystyki dotyczące obywateli Tajlandii

2.1 Liczba ofiar śmiertelnych: 21 (bez zmian od 12 października)

2.2 Liczba kontuzji: 14 (bez zmian od 12 października)

2.3 Liczba uprowadzeń: 16 (bez zmian od 12 października)

2.4 Liczba obywateli Tajlandii, którzy zarejestrowali się w celu dobrowolnej repatriacji: 6,778, podczas gdy 85 obywateli Tajlandii wyraziło zamiar pozostania w Izraelu (wzrost od wczoraj).

3. Plany ewakuacji

3.1 Dzisiejsze popołudniowe spotkanie RRC potwierdziło drugą repatriację 19 obywateli Tajlandii za pośrednictwem izraelskiego przewoźnika El Al, lot LY085, który wyleciał z Tel Awiwu dzisiaj o godzinie 04.30:16.57. czasu lokalnego i przybędzie dzisiaj o XNUMX:XNUMX. na lotnisku Suvarnabhumi.

3.2 Jutro (14 października) Ambasada Królewska Tajlandii w Tel Awiwie (RTE) będzie koordynować trzecią repatriację 100 obywateli Tajlandii za pośrednictwem Fly Dubai, która przeleci przez Dubaj, aby przewieźć pasażerów na lot FZ 1837, który przybędzie do Tajlandii w niedzielę ( 15 października) o godzinie 07.25. na lotnisku U-Tapao i zostanie przeniesiony do Bangkoku.

3.3 RRC przygotowuje się do dalszych repatriacji lotami czarterowymi z izraelskim przewoźnikiem El Al, Thai Airways i komercyjnymi liniami lotniczymi, a za cel postawiła sobie repatriację co najmniej 400 obywateli Tajlandii dziennie wszystkimi możliwymi kanałami.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.