Tajlandia wspomina Jego Królewską Mość Króla Ramę IX Wielkiego

Krajowy –

W najbliższy piątek, 13 października, przypada siódma rocznica śmierci Jego Królewskiej Mości Króla Bhumibola Adulyadeja (Rama IX), który odszedł spokojnie w 2016 roku.

Rząd Tajlandii przygotowuje wydarzenia z okazji rocznicy, dnia wyznaczonego również jako święto narodowe.

W Bangkoku w piątek o godzinie 7:30 w Sanam Luang odbędzie się ceremonia śpiewania buddyjskiego, w której weźmie udział premier Srettha Thavisin, ministrowie, urzędnicy rządowi, ich małżonkowie i obywatele.

Podobne ceremonie odbędą się także w prowincjach, w odpowiednich salach prowincjalnych lub w innych odpowiednich miejscach. Dodatkowo ambasady i konsulaty Tajlandii na całym świecie mają możliwość organizowania podobnych wydarzeń.

Tego dnia Tajowie będą nosić żółte koszulki, aby upamiętnić zmarłego króla Bhumibola Adulyadeja i jego dziedzictwo składające się z 70 lat ciężkiej pracy.

Ze względu na święto państwowe urzędy państwowe, banki i urzędy imigracyjne będą zamknięte. Nie ma jednak, mimo pewnego zamieszania w mediach społecznościowych, zakazów sprzedaży alkoholu.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/