Premier Tajlandii i ambasador Izraela omawiają bezpieczeństwo obywateli Tajlandii w czasie konfliktu

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Niedawne spotkanie wysokich rangą urzędników Tajlandii i Izraela skupiało się na bezpieczeństwie i dobrobycie obywateli Tajlandii w Izraelu.

Orna Sagiv, ambasador Izraela w Tajlandii, spotkała się z premier Tajlandii Sretthą Thavisin, aby omówić sytuację w Izraelu. Ambasador złożył kondolencje z powodu ofiar śmiertelnych w Tajlandii w wyniku trwającego konfliktu zbrojnego z Hamasem i zapewnił, że pomoc jest udzielana zarówno obywatelom Tajlandii, jak i gościom.

Powiedziała, że ​​izraelski rząd relokował już obywateli Tajlandii z obszarów wysokiego ryzyka, przenosząc ich do bezpieczniejszych stref oddalonych o 4 kilometry. Premier Srettha podkreślił, że rząd Tajlandii uważnie monitoruje sytuację i jako priorytet traktuje bezpieczeństwo około 30,000 XNUMX Tajów w Izraelu. Istnieją plany, które mają pomóc wszystkim.

W świetle znacznej liczby ofiar, przekraczającej 1,000 osób, rząd izraelski poprosił o zrozumienie, ponieważ przed repatriacją ciał zabitych należy zastosować odpowiednie procedury. Około 6,000 zarejestrowanych tajskich pracowników, którzy obecnie przebywają w bezpiecznych strefach w trzech krajach – Arabii Saudyjskiej, Egipcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich – zostanie stopniowo repatriowanych.

Premier Srettha zauważył, że repatriacja wymaga zezwolenia z ponad 10 krajów, a proces ten koordynuje tajskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W przypadku osób powracających komercyjnymi liniami lotniczymi rząd Tajlandii potwierdził, że pokryje wszystkie wydatki, uznając to za obowiązek rządu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.