AKTUALIZACJA: Kobieta oskarżona o niebezpieczną jazdę, która spowodowała śmierć po wypadku na festiwalu wegetariańskim w Phuket, w którym zginęła jedna osoba

Phuket -

Kierowce sedana Mercedes Benz postawiono zarzuty lekkomyślnej jazdy, która spowodowała śmierć po zderzeniu się z obszarem słynnego festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

Nasza poprzednia historia:

Jedna osoba zginęła na miejscu, a co najmniej siedem osób zostało rannych po tym, jak sedan wjechał w teren festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket zaledwie kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.

Teraz aktualizacja:

Zastępca komendanta miasta Phuket, podpułkownik Sarawut Chotsuwan, powiedział dziennikowi The Phuket Express, że zginęła jedna osoba, a łącznie dziesięć zostało rannych, w tym kierowca Mercedesa Benz, obecnie publicznie identyfikowany jako pani Aroon Thongsarn, lat 62.

Pani Aroon powiedziała policji w Phuket, że podczas jazdy zakręciło jej się w głowie, po czym przez pomyłkę nacisnęła pedał przyspieszenia zamiast hamulca, co spowodowało wypadek.

Miejscowy szpital nie ujawnił jeszcze wyników jej badania krwi na zawartość alkoholu w organizmie. Jednak na tym etapie grozi jej zarzut lekkomyślnej jazdy powodującej szkody, obrażenia i śmierć – zauważył pułkownik Sarawut.

Pani Aroon nie wydała natychmiastowego oświadczenia, wydaje się jednak, że podtrzymuje swoje oświadczenie, że cierpi na nagły stan zdrowia, który był przyczyną zdarzenia.

Incydent spowodował także ciągłe skargi w mediach społecznościowych z pytaniami, dlaczego droga jest nadal otwarta dla ruchu, nawet jednokierunkowego, skoro jest mało miejsca, a wielu sprzedawców sprzedaje już dania wegetariańskie. Władze Phuket nie odpowiedziały w tej chwili formalnie na pytania poza stwierdzeniem, że w chwili wypadku festiwal jeszcze się oficjalnie nie rozpoczął, ale kiedy festiwal się rozpocznie, droga będzie zamknięta dla ruchu i otwarta wyłącznie dla pieszych.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.