Ponad 200,000 80 tabletek metamfetaminy, 200 kilogramów metamfetaminy i 8 sztuk broni skonfiskowanej w regionie XNUMX Akcja policyjna

Phuket -

W ciągu dwóch tygodni w ramach walki z przestępczością w górnej części południowej Tajlandii przejęto ponad 200,000 80 tabletek metamfetaminy, 200 kilogramów metamfetaminy w postaci kryształów i XNUMX sztuk broni.

Generał porucznik Surapapong Thanomjit, dowódca policji Regionu 8 z siedzibą w Phuket, ujawnił prasie, że od 25 wrześniath do października 11th, 2023 r. aresztowali łącznie 1,635 podejrzanych. W sumie przechwycono 208 sztuk broni, 289,104 80 tabletki metamfetaminy, 2.9 kilogramów metamfetaminy w postaci kryształów, 4.18 grama heroiny i XNUMX grama ecstasy.

Generał porucznik Surapapong powiedział tajskim mediom, że represje miały na celu przede wszystkim bezpieczeństwo turystów, ponieważ do kraju przyjeżdżało więcej turystów z Chin i Kazachstanu ze względu na program zwolnienia z obowiązku wizowego oraz podczas słynnego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket.

Dla kontekstu:

Coroczny Festiwal Wegetariański w Phuket będzie trwał dziewięć dni, począwszy od nadchodzącego weekendu. W tym roku festiwal potrwa od 15 do 23 października 2023 roku.

Polityka tajskiego rządu dotycząca bezpłatnych wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu została zatwierdzona w Royal Gazette i opublikowana we wtorek, 19 września.

Phuket wita turystów z Chin w ramach programu zwolnienia z obowiązku wizowego do Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.