Zdjęcie byłego premiera Tajlandii Thaksina wywołuje poważną debatę w mediach społecznościowych

Krajowy —

Najnowsze zdjęcie byłego premiera Tajlandii, Thaksina Shinawatry, w szpitalu policyjnym wywołało w mediach społecznościowych gorące dyskusje na temat rzekomych specjalnych przywilejów, jakie może otrzymać.

Zdjęcie, które w piątek 13 października szeroko udostępniono w tajskich mediach społecznościowych, przedstawiało osobę przypominającą więźnia Thaksina niesionego na wózku. Miał na sobie szpitalny fartuch i maskę, a towarzyszył mu liczny personel medyczny. Według tajskich mediów u jego boku widywano także jego dwie córki, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Zdjęcie natychmiast stało się tematem gorącej dyskusji wśród tajskich użytkowników mediów społecznościowych, a niektórzy zarzucali, że wyciekło ono celowo, aby usprawiedliwić długi pobyt Thaksina w szpitalu policyjnym zamiast w więzieniu.

Thaksin (74 l.) wrócił do Tajlandii 22 sierpnia po spędzeniu 15 lat na dobrowolnym wygnaniu. Tego samego dnia Sąd Najwyższy skazał go na osiem lat więzienia w trzech odrębnych sprawach.

Niemniej jednak, ze względu na rzekome problemy zdrowotne został tego samego wieczoru przeniesiony z Aresztu Śledczego w Bangkoku do Szpitala Ogólnego Policji, i od tamtej pory tam pozostał. Wyrok Thaksina również został zmniejszony do jednego roku po tym, jak poprosił o królewskie ułaskawienie.

W odpowiedzi na obawy opinii publicznej Sahakan Phetnarin, dyrektor generalny Departamentu Więziennictwa, potwierdził w sobotę, że osobą na zdjęciu rzeczywiście był Thaksin. Sahakan powiedział, że był w trakcie przenoszenia z sali szpitalnej na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny.

Badanie, które trwało około godziny, zlecili lekarze Thaksina – dodał Sahakan. Pomimo potwierdzenia, że ​​były premier jest bezpieczny i że nie przysługują mu żadne przywileje, dyrektor generalny odmówił podania szczegółów na temat obecnego stanu Thaksina, powołując się na tajemnicę pacjenta.

Następnie powiedział, że szpital zezwolił na wizytę rodziny Thaksina, aby dowiedzieć się o jego obecnym leczeniu.

Sahakan powiedział jednak, że nie ma pojęcia, czy pobyt Thaksina zostanie przedłużony w przyszłości, ponieważ lekarze Thaksina nie poinformowali jeszcze oddziału.

Jego pobyt w szpitalu ma zakończyć się 22 października, a dalsze przedłużenie wymaga powiadomienia Ministra Sprawiedliwości.

Niektórzy działacze nieustannie opowiadali się za przejrzystym ujawnieniem informacji o stanie zdrowia Thaksina i zbadaniem go przez tak zwanego bezstronnego lekarza będącego stroną trzecią ale funkcjonariusze więzienni nieustannie temu zaprzeczają, powołując się na prywatność.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/