Cztery osoby nie żyją w wyniku wypadku w Phang Nga. Ofiary jechały do ​​Phuket

ZDJĘCIE: Zespół ratunkowy Wat Kao Jaroen Tham

Phangnga –

Na miejscu stwierdzono śmierć czterech osób po tym, jak sedan stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie, następnie przejechał przez pas zieleni i zderzył się z dwiema dużymi ciężarówkami na głównej drodze w Dzielnica Takua Thung podczas gdy wybierali się do Phuket na długie wakacje.

Policja Takua Thung powiedziała „Phuket Express”, że została powiadomiona o wypadku w piątkowe popołudnie (13 październikath) przy głównej drodze Phet Kasem, przed szkołą w Baan Chiang Mai, podokręg Ka Lai. Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce, zastały uszkodzoną ciężarówkę jadącą północnym pasem. Nieuszkodzony kierowca, 50-letni Sayan Matthawathi z Samut Prakan, czekał na miejscu na policję.

W odległości sześćdziesięciu metrów zespoły ratownicze znalazły ciężarówkę z przyczepą, w której w przedniej części przyczepy znajdował się rozbity sedan. Nieuszkodzony kierowca przyczepy, pan Pongsa Chaithom z Phuket, czekał na policję na miejscu zdarzenia.

Na miejscu wypadku stwierdzono tragicznie śmierć wszystkich czterech pasażerów sedana. Kierowcę zidentyfikowano jako 29-letniego Poompata Woonciewa z Song Khla, bratanka byłego gubernatora Phuket Naronga Woonciewa.

Pozostałymi trzema pasażerami byli: 29-letnia Piyaphon Matsakun z Nakhon Si Thammarat, 27-letnia Jureephon Saranan z Phatthalung i Jinnapat Suthat Na Ayutthaya, bez podania wieku, z Songkhla. Ratownicy za pomocą przecinaka hydraulicznego wydobyli ciała z wraku.

Ich krewni, którzy zostali później poinformowani o tragedii, powiedzieli policji, że cała czwórka wybierała się do Phuket na długie wakacje.

Świadkowie powiedzieli policji, że kierowca sedana stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie, po czym przejechał przez pas środkowy i skierował się na przeciwny pas. Sedan najpierw uderzył w jadącą ciężarówkę, a następnie zderzył się z jadącą ciężarówką z przyczepą i został ciągnięty przez 50 metrów, zanim ciężarówka z przyczepą zdołała się zatrzymać.

Phuket Express zauważył, że główna droga z Phang Nga do Phuket ma długość 26 kilometrów i ma wiele zakrętów. Na drodze znajdują się znaki drogowe ostrzegające kierowców, aby zachowali ostrożność.

Policja Takua Thung powiedziała „Phuket Express”, że badanie alkomatem zarówno u kierowców ciężarówki, jak i ciężarówki z przyczepą nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Trwają badania krwi na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy sedana.

Do chwili publikacji gazety nie postawiono żadnych zarzutów prawnych.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.