Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: początek festiwalu wegetariańskiego i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 9 października 2023 r. do niedzieli 15 października 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Trzej taksówkarze Tuk Tuk zostali oskarżeni o napaść na saudyjskiego turystę w Patongu w związku ze sporem dotyczącym opłat za taksówkę.

Trzej taksówkarze Tuk Tuk usłyszeli zarzuty napaści na osobę i według doniesień przyznali się do przestępstwa.

2. Przed hotelem w pobliżu miejsca rozrywki w mieście Phuket znaleziono zwłoki Tajlandczyka z wieloma ranami kłutymi.

Pracownik lokalu rozrywkowego został aresztowany po tym, jak rzekomo dźgnął klienta w mieście Phuket.

Arnon powiedział policji, że cały incydent miał miejsce w samoobronie i nie miał zamiaru zabić pana Wiroona.

3. Coroczny Festiwal Wegetariański w Phuket będzie trwał dziewięć dni, począwszy od nadchodzącego weekendu. W tym roku festiwal potrwa od 15 do 23 października 2023 roku.

Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie rozpoczął się po wzniesieniu słupa Go Teng w ubiegły weekend.

To o tej porze roku jeszcze raz!

4. Urząd imigracyjny w Phuket ogłosił wytyczne dla izraelskich turystów, którzy obecnie nie mogą wrócić do domu z powodu trwającej w ich kraju wojny z Hamasem.

5. Jedna osoba zginęła na miejscu, a co najmniej siedem osób zostało rannych po tym, jak sedan wjechał w teren festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket zaledwie kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.

Kierowce sedana Mercedes Benz postawiono zarzuty lekkomyślnej jazdy, która spowodowała śmierć po zderzeniu się z obszarem słynnego festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

Wydarzenie wywołało ogromną krytykę dotyczącą otwarcia drogi, mimo że wydarzenie jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęło.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.