Tajlandia zezwoli rosyjskim turystom na pobyt do 90 dni bez wizy, aby pobudzić turystykę

Tajlandia-

16 października 2023 r. gabinet Tajlandii pod przewodnictwem premier Tajlandii Sretthy Thavisin zatwierdził, aby turyści rosyjscy mogli przebywać w ramach programu bezwizowego do 90 dni, wydłużonego z 30 dni.

Nowy program rozpocznie się 1 listopada 2023 r. i zakończy 30 kwietnia 2024 r.

Według Thavisina program ma na celu przyciągnięcie większej liczby rosyjskich turystów w długim sezonie wakacyjnym, kiedy w Rosji tradycyjnie panują trudne i mroźne zimy.

Pan Thavisin ma także spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na Trzecim Forum Współpracy Międzynarodowej „Pasa i Szlaku” w Pekinie w Chinach, które trwa od dzisiaj do 21 października 2023 r.

Program jest najnowszym planem ożywienia turystyki w Tajlandii, wprowadzonym pod koniec września rząd Tajlandii zezwolił na zniesienie wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu.

Urząd Turystyki Tajlandii nalega również na zniesienie wiz dla indyjskich turystów, ale jak dotąd tak się nie stało.

Rosyjscy turyści stanowią piątą co do wielkości grupę według narodowości odwiedzającą Tajlandię w tym roku, z prawie milionem przyjazdów w październiku 2023 r.

Decyzja zezwalająca obywatelom Rosji na dłuższy pobyt w Tajlandii nie obyła się bez kontrowersji w Internecie, ponieważ obywatele innych krajów skarżyli się, że środek ten nie ma zastosowania do większej liczby krajów, lub krytykowali toczącą się wojnę Rosji z Ukrainą, stwierdzając, że obywatele Rosji nie powinni otrzymywać dodatkowych opłat przywileje w tym momencie.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.