Tajlandia podpisze protokół ustaleń z chińskimi mediami dotyczący zapobiegania cyberprzestępczości

KOMUNIKAT PRASOWY:

Minister przy urzędniku premiera Puangpeta Chunlaiada przygotowuje się do podpisania protokołu ustaleń z głównymi chińskimi grupami medialnymi w celu współpracy w zapobieganiu fałszywym wiadomościom, cyberprzestępczości i oszustwom w call center.

W dniach 18-20 października Minister Puangpet ma złożyć wizytę w Chińskiej Republice Ludowej w celu podpisania protokołu ustaleń w sprawie współpracy w środkach masowego przekazu i informacji pomiędzy Rządowym Departamentem Public Relations (PRD) a China Media Group (CMG). Przy tej samej okazji na zaproszenie Chin premier i minister finansów Srettha Thavisin złożyli oficjalną wizytę w Chińskiej Republice Ludowej.

Puangpet wspomniał, że w przeszłości Tajlandia i Chiny cieszyły się stosunkami i współpracą w różnych aspektach. W dniu 11 października 2023 r. spotkała się z JE Hanem Zhiqiangiem, Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Tajlandii, aby omówić kwestie mające wspólne znaczenie dla rządów Tajlandii i Chin, w tym kwestie dotyczące fałszywych wiadomości, zwalczania cyberprzestępczości i rozwiązywania problemów utrzymujący się problem oszustw związanych z call center.

Zgadzamy się, że tajskie i chińskie media powinny współpracować i dzielić się wiadomościami, aby zapobiec szkodom wynikającym z wyżej wymienionych problemów. Podczas oficjalnej wizyty w Chińskiej Republice Ludowej podejmie rozmowy z panem Shen Haisongiem, dyrektorem i redaktorem naczelnym CMG, w celu ustalenia wytycznych dotyczących współpracy między obydwoma krajami.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.