Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Tajlandzcy pracownicy wracają do domu z Izraela i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 9 października 2023 r. do niedzieli 15 października 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Drugi tajski satelita obserwacji Ziemi, znany jako THEOS-2, został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną 9 października 2023 roku przez rakietę nośną VEGA z platformy startowej Guiana Space Center w Gujanie Francuskiej w Ameryce Południowej.

Wcześniej wystrzelenie satelity planowano na 7 października, jednak wystąpiły problemy systemowe wpływające na niektóre elementy wyposażenia. Dlatego wystrzelenie satelity zostało przełożone.

2. Poszukiwany były burmistrz Pattaya i były minister kultury Tajlandii Itthiphol Khunpluem został aresztowany na lotnisku Suvarnabhumi po przylocie do Tajlandii z Kambodży.

Itthiphol jest oskarżony o rzekome zarzuty związane z korupcją w związku z projektem Waterfront Condo w Pattaya, białym słoniem stojącym od dawna na molo Bali Hai.

3. Pierwsza grupa tajskich pracowników w Izraelu, która wróciła do domu.

Ponad 1,400 Tajów wyraziło zamiar powrotu do domu z powodu wojny między Izraelem a Hamasem.

4. W domu na wyspie Samui znaleziono szwedzkiego „biznesmena” z czterema pistoletami i ponad 200 kulami – twierdzi tajska policja.

Szef imigracji Surat Thani, pułkownik Suppakorn Pankosol, oświadczył tajskiej prasie, że wiele postów podejrzanego w Internecie wydawało się również grozić innym obcokrajowcom.

5. W najbliższy piątek, 13 października, przypada siódma rocznica śmierci Jego Królewskiej Mości Króla Bhumibola Adulyadeja (Rama IX), który odszedł spokojnie w 2016 roku.

Wydarzenia z okazji Dnia Nawamindry Maharadża lub 9. Dnia Pamięci Króla Ramy odbywają się dzisiaj przez cały dzień, a dziś rano na terenie ceremonialnym Sanam Luang (สนามหลวง) w Bangkoku odbędzie się szereg wydarzeń.

Długi weekend przyniósł wiele hołdów dla Wielkiej Ramy IX.

6. Kolejna ofiara na Siam PaZgłoszono szał strzelania do ragonu po 10 dniach pobytu w szpitalu w śpiączce.

Jedną z ofiar była pani Penpiwan Mitthampitak. Spoczywaj w pokoju.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.