Mieszane reakcje na pozwolenie rosyjskim turystom na dłuższy pobyt w Tajlandii

Krajowy —

Operatorzy turystyczni w Pattaya wyrażają zaniepokojenie programem rządu Tajlandii dotyczącym przedłużenia wiz dla rosyjskich turystów, ponieważ obawiają się, że może to spowodować napływ nielegalnych pracowników, którzy mogliby ukraść miejsca pracy Tajom. Z kolei operatorzy w Phuket uważają, że program zapewni krajowi dodatkowe dochody.

Gabinet Tajlandii pod przewodnictwem premier Sretthy Thavisin zatwierdził w poniedziałek rosyjskim turystom pobyt w Tajlandii do 90 dni wydłużony z 30 dni w dniu programu bezwizowego.

Nowy program, mający na celu zwiększenie liczby rosyjskich turystów w sezonie, rozpocznie się 1 listopada 2023 r. i zakończy 30 kwietnia 2024 r.

W odpowiedzi na tę sytuację operatorzy turystyczni w Pattaya podzielili się swoimi obawami, stwierdzając, że program może doprowadzić do wzrostu liczby nielegalnych pracowników.

Thanet Supornsahasrungsi, były przewodniczący Rady Turystyki Chon Buri i dyrektor wykonawczy grupy Sunshine Hotels and Resorts, wyraził zaniepokojenie, że zrzeczenie się może doprowadzić do wzrostu liczby nielegalnych pracowników z Rosji, co może potencjalnie wpłynąć na tajskich przewodników turystycznych.

Wyjaśnił, że ponieważ większość tajskich przewodników nie mówi po rosyjsku, istnieje ryzyko, że niektórzy Rosjanie wykorzystają program ruchu bezwizowego, aby przyjechać do Tajlandii, aby nielegalnie pracować jako przewodnicy lub kierowcy w branży turystycznej.

Międzynarodowym firmom byłoby również łatwiej zatrudniać własnych pracowników importowanych z Rosji lub korzystać z usług nominowanych, powiedział Thanet.

Jednak z drugiej strony operatorzy turystyczni na Koh Samui i Phuket uważają, że Tajlandia w większym stopniu skorzysta na dłuższym pobycie rosyjskich turystów.

Ratchaporn Poolsawadee, prezes Stowarzyszenia Turystycznego Koh Samui, zauważa, że ​​to posunięcie przyciągnie turystów przyjeżdżających na dłuższy pobyt i zdalnych pracowników z Rosji, co pobudzi lokalną gospodarkę.

Choć mogą zdarzać się pojedyncze przypadki Rosjan zaangażowanych w nielegalną działalność, taką jak organizowanie wycieczek lub zakładanie firm z tajlandzkimi kandydatami, takie przypadki są stosunkowo niewielkie w porównaniu z szerszym popytem na lokalne produkty i usługi – stwierdził.

Podobnie Phuket spodziewa się wzrostu wydatków ze strony turystów, ponieważ trendy po Covid-XNUMX wskazują na preferencję dłuższych pobytów. Władze muszą jednak zachować czujność wobec nielegalnych przedsiębiorstw korzystających z tego przywileju.

Według stanu na 15 października 2023 r. 1.03 mln rosyjskich turystów odwiedziło Tajlandię, a Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) planuje, aby do końca roku było ich 1.47 mln. TAT rozważa także pakiety „Hub and Hook”, aby zachęcić rosyjskich turystów do odkrywania drugorzędnych kierunków z kluczowych węzłów komunikacyjnych w celu dalszego przedłużenia pobytu w Tajlandii.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/