Turystyka w Phuket jest silna, ale obserwuje się spadek liczby izraelskich turystów, firmy w Phuket wspierają zamykanie klubów nocnych do późna

Phuket -

Phuket wygenerował z turystyki 370 miliardów bahtów w ciągu około ośmiu miesięcy, powiedział prezes Stowarzyszenia Turystycznego Phuket.

Prezes Stowarzyszenia Turystycznego w Phuket, Thanet Tantipiriya, powiedział Thai Media: „W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy Phuket wygenerował około 370 miliardów bahtów. Liczba turystów rośnie o 40 procent rok do roku w porównaniu z 2019 rokiem, przed Covid-19”.

„W nadchodzącym sezonie zarezerwowano około 80 procent pokoi hotelowych, szczególnie w hotelach w pobliżu plaż. Obłożenie w obszarach turystycznych podczas obecnego Festiwalu Wegetariańskiego wynosi około 67–74 procent”. dodał Thanet.

„Dodatkowo od czasu ery Phuket Sandbox odbyło się wiele bezpośrednich lotów z Izraela do Phuket (program dla turystów poddanych kwarantannie podczas Covid, w którym Izrael był jednym z pierwszych krajów, które w dużej mierze uczestniczyły). Jednakże po wybuchu wojny z Hamasem liczba izraelskich turystów spadła o około 40 procent”. Thanet wyjaśnił.

Thanet stwierdził również, że stowarzyszenie turystyczne w Phuket popiera prawny czas zamknięcia klubów nocnych wynoszący 4 rano, ale podkreślił, że należy dokonać przeglądu podziału na strefy i odpowiednio zastosować go, aby zrównoważyć strefy rozrywki z obszarami mieszkalnymi i nie przeszkadzać ludziom śpiącym lub pracującym.

Thanet stwierdził, że Phuket jest obszarem turystycznym dla wszystkich i w przeszłości popełnił błąd, próbując skupić się albo na turystach „przyjaznych rodzinie”, albo na turystach „imprezowych”, podczas gdy w rzeczywistości obie grupy lubiły Phuket, ale miały bardzo odmienny styl życia i pochodzenie. Phuket musiał być w stanie dostosować się do obu grup turystycznych, nie powodując między nimi żadnych tarć. Przyniosłoby to największe korzyści Phuket, firmom i turystom, podsumował Thanet.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.