Tajlandzka giełda ostrzega przed oszustwami inwestycyjnymi

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandzka giełda papierów wartościowych (SET) zgłosiła alert dotyczący fałszywej strony związanej z projektem „Współpraca przeciwko oszustwom inwestycyjnym”.

Ta fikcyjna strona bezprawnie wykorzystuje nazwę SET, logo, zdjęcia jej siedziby, portrety jej kadry kierowniczej, a także zdjęcia znanych osobistości rynkowych i celebrytów.

Celem jest oszukanie osób, aby uwierzyły w ich autentyczność i nakłonienie ich do podania danych osobowych.

SET nie potwierdza, że ​​ani on, ani jego partnerzy w inicjatywie o nazwie „Współpraca przeciwko oszustwom inwestycyjnym” lub „ร่วมมือจับปลอมหลอกลงทุน — w języku tajskim” mają jakiekolwiek powiązania z tą fałszywą stroną.

W związku z tym, jeśli ktoś natknie się na stronę twierdzącą, że jest powiązany z projektem i proszącą o podjęcie jakichkolwiek działań prowadzących do udostępnienia informacji lub zasobów, zaleca się, aby założyła, że ​​jest to oszustwo.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub dalszych informacji dotyczących programu oszustw osoby fizyczne mogą odwiedzić stronę internetową „set.or.th” lub uzyskać dostęp do różnych kanałów mediów społecznościowych SET, w tym kontaktując się z Centrum kontaktowym SET pod numerem 0 2009 9999.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.