AKTUALIZACJA: Centrum bezpieczeństwa drogowego w Phuket sprawdza miejsce śmiertelnego wypadku na festiwalu wegetariańskim

Phuket -

Zespół z Centrum Bezpieczeństwa Drogowego w Phuket przeprowadził kontrolę na miejscu po tym, jak w ubiegły weekend sedan wjechał w teren festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket, w wyniku czego jedna osoba zginęła, a wiele osób zostało rannych.

Nasze poprzednie historie:

Jedna osoba zginęła na miejscu, a co najmniej siedem osób zostało rannych po tym, jak sedan wjechał w teren festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket zaledwie kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.

Kierowce sedana Mercedes Benz postawiono zarzuty lekkomyślnej jazdy, która spowodowała śmierć po zderzeniu się z obszarem słynnego festiwalu wegetariańskiego w mieście Phuket na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

Teraz aktualizacja:

W poniedziałek (16 października godzth) zespół inspekcji bezpieczeństwa powiedział „Phuket Express”, że w zeszłym tygodniu w wypadku zginęła jedna osoba, a łącznie dziesięć osób zostało rannych. Przeszukali teren, aby znaleźć rozwiązanie pozwalające zapobiec większej liczbie wypadków drogowych w podobnych obszarach.

„Phuket Express” zauważył, że istnieje wiele innych dróg, na których znajdują się stragany z jedzeniem z okazji festiwalu wegetariańskiego, np. przy Yaowarad Road w Samkong Rassada w pobliżu chińskiej świątyni Lim Hu Tai Su, przy Phuket Road w Bang Neow w pobliżu świątyni Bang New oraz na Pattaya Road w pobliżu In Lor Rong w pobliżu chińskiego sanktuarium Sui Bon Tong w mieście Phuket.

Jednakże te trzy drogi nie są drogami jednokierunkowymi, jak Ranong Road, gdzie miał miejsce wypadek.

Według doniesień podejrzanej o śmiertelny wypadek grożą liczne zarzuty prawne, ale nadal twierdzi, że miała nagły wypadek medyczny w postaci zawrotów głowy, które były przyczyną tragicznego zdarzenia.

Jak zauważa „Phuket Express”, fakt, że droga była otwarta dla ruchu pomimo dziesiątek straganów z jedzeniem i wielu pieszych kupujących towary, spotkała się z ostrą krytyką w mediach społecznościowych. Władze miejskie w swojej obronie podkreśliły, że wydarzenie jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęło i że droga ma zostać zamknięta w normalnych godzinach festiwalu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.